Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zagrają z Maseckim

W Nowym Teatrze w Warszawie czeka nas dzisiaj wyjątkowe wydarzenie. Nadzwyczajna Orkiestra Dęta przy Miejskim Domu Kultury w Słupcy zagra koncert ze znanym kompozytorem.

Wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy słupecka orkiestra dęta rozpoczęła współpracę z pianistą i kompozytorem z Warszawy – Marcinem Maseckim. W ramach programu „Wielkopolska: Rewolucje” powstała Symfonia nr 1 „Zwycięstwo” napisana przez Marcina Maseckiego. 30-minutowa wielka forma zyskała swoich fanów nie tylko w Słupcy, ale też m.in. w Poznaniu, czy w Warszawie.

W tym roku współpraca miejscowych muzyków z nietuzinkowym pianistą i kompozytorem znów została nawiązana. W lutym do orkiestry zwrócił się producent przedstawienia, w którym wcześniej miała okazję wystąpić Orkiestra Dęta OSP Słupca z prośbą o ponowny koncert z Marcinem Maseckim. Jako, że część jej muzyków, którzy brali udział w tym projekcie odeszła ze składu, kapelmistrz stwierdził, że nie będą w stanie przygotować się do koncertu. Byli muzycy chcieli jednak podjąć wyzwanie, dlatego utworzono Orkiestrę Nadzwyczajną przy MDK. Stąd już dzisiaj w Nowym Teatrze w Warszawie będzie miała miejsce premiera płyty znanego muzyka i słupeckiej orkiestry. Nadzwyczajna Orkiestra Dęta przy Miejskim Domu Kultury w Słupcy wykona z Marcinem Maseckim utwór Swag i symfonię „Zwycięstwo”. Dzisiejszy koncert w Warszawie będzie połączony z premierą płyty z utworami Maseckiego z Orkiestrą OSP – do nabycia podczas koncertu – którą wydało Stowarzyszenie „Turning Sounds”. Początek o 17:00.

Fot. www.facebook.com/orkiestra.slupca.nadzwyczajna/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *