Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zagrali dla Mateusza!

Gimnazjaliści i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Zagórowa zagrali wczoraj dla chorego na dystrofię mięśniową Mateusza Woźnego. Dochód uzyskany z koncertu przeznaczony zostanie na rehabilitację chłopca.

 

Mateusz Woźny urodził się 14 sierpnia 2012 roku. Zanim chłopiec skończył roczek zdiagnozowano u niego dystrofię mięśniową typu Duchenne’a. Na chwilę obecną jest to choroba nieuleczalna, która wraz z rozwojem dziecka atakuje stopniowo wszystkie mięśnie, doprowadzając do ich zaniku lub uszkodzenia. Aby utrzymać dziecko w jak najlepszej sprawności, potrzebna jest ciągła rehabilitacja. To właśnie na ten cel przeznaczone zostaną pieniądze zebrane podczas wczorajszego koncertu w Zagórowie, zorganizowanego przez miejscowe gimnazjum.

Grażyna Kramska, nauczyciel gimnazjum i główny organizator koncertu

 

 

Mateusz z rodzicami mieszka teraz w Gdańsku, jednak jego mama pochodząca z Zagórowa jest w dalszym ciągu z tym miastem bardzo związana. Podczas koncertu  nie kryła wzruszenia i radości ze wsparcia jakie otrzymała z rodzinnych stron.

Bożena Woźna, mama Mateusza

 

 

Podczas koncertu dedykowanemu Mateuszowi Woźnemu wystąpiła młodzież Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich. W pomoc chłopcu zaangażowało się także Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej, które przeprowadziło zbiórkę pieniędzy podczas biegu zorganizowanego w ramach akcji „Polska Biega”.

FOTO: Łukasz Parus

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *