Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zagrali dla Sebastiana

Uczniowie i absolwenci słupeckiego ogólniaka zagrali wczoraj dla chorego na białaczkę Sebastiana Siepielskiego. Koncert promował Dzień Dawcy Szpiku, który jutro odbędzie się w liceum.

Sebastian Siepielski jest mieszkańcem Józefowa w gminie Słupca. O chorobie dowiedział się pod koniec września ubiegłego roku. Do tego czasu 30-latek cieszył się z życia z żoną i dwójką dzieci, pracował także w Powiatowym Zarządzie Dróg. Jego historia poruszyła wiele osób. W pomoc włączyła się m.in. Fundacja DKMS Polska, dzięki której w listopadzie 2013 roku przeprowadzono w Słupcy dużą akcję „Pomóż Sebastianowi i innym”. Wtedy w kilka godzin w bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się ponad 300 osób. Niestety, w dalszym ciągu nie udało się znaleźć dawcy, dlatego już jutro w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizowana zostanie kolejna akcja.

Zaproszeniem do wzięcia w niej udziału był koncert, który odbył się wczoraj w Zespole Szkół Muzycznych. Swoje wokalne możliwości zaprezentowali absolwenci i uczniowie słupeckiego LO, nie zabrakło także zabawnego skeczu w wykonaniu młodzieży. Gwiazdą wieczoru był uczestnik pierwszej edycji Bitwy na Głosy- Mariusz Urbaniak. W przerwach między występami prowadzący starali się przybliżyć postać Sebastiana oraz wyjaśnić na czym polega rejestracja potencjalnych dawców szpiku i rozwiać tym samym pewne mity temu towarzyszące. Jedyne czego zabrakło to frekwencja. Miejmy jednak nadzieję, że jutro mieszkańcy nie zawiodą i tak jak kilka miesięcy temu licznie zarejestrują się w bazie potencjalnych dawców. Zapraszamy do Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy w godzinach 10-16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *