Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zagraniczna wizyta w powiecie

Powiat słupecki odwiedziła delegacja z Niemiec z Sekretarz Stanu w Heskim Ministerstwie Środowiska na czele. Przyjechała do Polski na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, we współpracy, m. in. Starostwa Powiatowego w Słupcy i Stowarzyszenia Unia Nadwarciańska.

1 czerwca, goście z Hesji odwiedzili Konin, Licheń, Kórnik i Poznań, natomiast w czwartek, 2 czerwca, delegacja gościła na terenie naszego powiatu. Pierwszym punktem była wizyta w Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie. W dalszą drogę delegacja pojechała do Lądku, gdzie już u bram miasteczka na gości czekały wozy strażackie eskortujące ich samochody do remizy OSP Lądek. Delegacja odwiedziła też Ośrodek Edukacji Przyrodniczej, gdzie obejrzała film i eksponaty, podziwiano także panoramę Lądu z tarasu widokowego. Bardzo atrakcyjny, dla wszystkich gości, był też pobyt w Grodzie Słowiańskim, gdzie wojowie dali pokaz walki, można było obejrzeć uzbrojenie średniowiecznego wojownika a także skosztować polskiego bigosu i chleba ze smalcem i ogórkiem. W drodze na teren gm. Zagórów, goście zatrzymali się też w lądzkiej Marinie. W dalszej części goście zobaczyli też stajnię Stanisława Figlerowicza oraz pokaz jazdy konnej i ujeżdżania.

W drugiej części powiatu delegacja miała też okazję wizytować w rodzinnym gospodarstwie rolno-pasiecznym i miodosytni „Dary ula” Michała Imbiorowicza, który ze środków otrzymanych w ramach LEADERA działanie „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” zakupił maszyny i urządzenia do produkcji wysokiej jakości napojów alkoholowych. W Powidzu wszyscy wybrali się na krótki rejs po jeziorze. Jachty przycumowały przy Ośrodku Wypoczynkowym „Łazienki”, gdzie goście spacerowali nową promenadą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *