Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zainaugurowali IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Giewartowie

W niedzielę w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Giewartowie zainaugurowany został IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

-W najbliższych tygodniach giewartowska świątynia gościć będzie najwybitniejszych muzyków i wirtuozów specjalizujących się w muzyce organowej, akordeonowej czy smyczkowej.

Dzisiejsze wydarzenie zapowiedział proboszcz parafii w Giewartowie ks. Jacek Dziel, pomysłodawca, twórca i główny organizator festiwalu. Współorganizują przedsięwzięcie: Powiat Słupecki i Gmina Ostrowite. Na inauguracyjnym koncercie pojawili się przedstawiciele samorządów: wicestarosta Czesław Dykszak, wójt Mateusz Wojciechowski oraz sekretarz Małgorzata Wesołowska.

Pierwszego dnia publiczność wysłuchała koncertu Marco Bresci, włosko – brazylijskiego pianisty, klawikordzisty, klawesynisty i organisty, który koncertował w najznamienitszych miejscach, międzynarodowych festiwalach i cyklach koncertowych we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Anglii, Irlandii Północnej, Szwajcarii, Niemczech, Węgrzech, Słowacji, Polsce, Brazylii, Peru i Panamie.

Obecnie maestro jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego FIO – Vila Nova de Famalicão i Santo Tirso, a także pełni funkcję zintegrowanego badacza na CESEM – Centro de Estudos de Sociologia e Estética Musical / NOVA University of Lisbon, Portugalia, gdzie jest wicekoordynatorem zespołu „Muzyka w epoce nowożytnej”.

Kolejna odsłona festiwalu już w najbliższą niedzielę 25 września-czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Słupcy. Film z niedzielnego koncertu możecie obejrzeć TUTAJ.

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy


Brak komentarzy

Dodaj komentarz