Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zajęcia profilaktyczne policji dla rodziców Jedynki

Słupeccy policjanci zajmujący się profilaktyką przygotowali dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy specjalną prelekcję na temat zagrożeń dla młodzieży wynikających z używania dopalaczy i narkotyków.

Świetnym uzupełnieniem wykładu była narkowalizka, dzięki której uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, jak wyglądają różnego rodzaju środki narkotyczne oraz przyrządy do ich zażywania, przechowywania, czy dystrybucji.

Na zaproszenia pedagoga szkolnego z rodzicami w słupeckiej Jedynce spotkali się: sierż.sztab. Marcin Dębowski oraz asp.sztab. Marlena Kukawka. Policjanci przybliżyli zebranym problematykę stosowania używek przez małoletnich ze szczególnym uwzględnieniem narkotyków i nowych środków psychoaktywnych. Wskazali na treści i zachowania młodzieży, które powinny zwrócić uwagę rodziców. Zachęcali rodziców do rozmów z dziećmi na trudne tematy i radzili większą wnikliwość dorosłych w sposoby spędzania czasu wolnego przez ich dorastające pociechy. Podkreślili, że rodzice powinni lepiej poznać towarzystwo swoich pociech, a w stosunku do tego, co dzieci mówią i robią stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Zaprezentowali walizkę zawierająca atrapy narkotyków dostępnych na polskim czarnym rynku, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające lub substancje psychotropowe. Pokazali również przedmioty najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków np. szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz przedmioty, w których młodzież zwykle chowa narkotyki.

Policjanci w swoich wystąpieniach podkreślali, że ważne jest przede wszystkim uświadomienie szczególnie młodym ludziom, że środki narkotyczne to groźna trucizna, a ich posiadanie prowadzi do poważnej kolizji z prawem.

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz