Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zakłady bukmacherskie – Wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Grupy Euro 2024 zaraz będą na półmetku sportowych zmagań. Niebawem Mistrzostwa Europy 2024 wejdą w kluczową, pucharową fazę. A Ty wciąż zastanawiasz się, czy rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem meczów? Teraz masz do tego świetną okazję.

 

Zakłady bukmacherskie organizują obecnie promocje bukmacherskie sprawiające, że obstawianie meczów online staje się szczególnie atrakcyjne. Pamiętaj, tylko żeby działać z głową.

Nie zaczynaj walki o niesamowite pieniądze, dopóki nie zdobędziesz podstawowej wiedzy na temat zakładów bukmacherskich. Jeśli rozpoczniesz obstawianie meczów online bez odpowiedniego przygotowania, to możesz się rozczarować. A w skrajnych przypadkach możesz nawet stracić wszystkie pieniądze. Jak tego uniknąć?

Pomoże Ci w tym dzisiejszy artykuł. Poznasz w nim wszystkie najważniejsze rzeczy dotyczące zakładów bukmacherskich. Dzięki temu będziesz kompleksowo przygotowany do swojego pierwszego obstawienia wyniku meczu na Euro 2024, czy innym sportowym turnieju. Zapraszamy!

 

Podstawy niezbędne do rozpoczęcia przygody z obstawianiem meczów online, czyli jak zacząć?

Na początek przydadzą Ci się podstawy dotyczące przeliczników w zakładach bukmacherskich. Zasada działania jest tutaj dosyć prosta. Im niższy kurs danego zdarzenia, tym większe prawdopodobieństwo na wygraną i niższa wygrana. Im wyższy kurs określonego zdarzenia, tym niższe prawdopodobieństwo, że uda Ci się trafić zakład, ale też wyższa kwota, jeśli uda Ci się wygrać. Przeliczniki zdarzeń są określane przez samego bukmachera. Zakłady bukmacherskie na swoich stronach internetowych, czy aplikacjach zawsze udostępniają podglądową kalkulację danego zakładu.

Przykładowo sytuacja wygląda tak, że chcesz obstawić 100 złotych na to, że drużyna A wygra z drużyną B w najbliższym meczu. Przelicznik takiego zdarzenia wynosi 2,10. W takim wypadku przy obstawianiu zobaczysz kalkulację, w której bukmacher automatycznie wyliczy Twoją potencjalną wygraną. W momencie zobaczenia tej kalkulacji możesz się nieco zdziwić. Teoretycznie z przemnożenia wyżej wspomnianych parametrów wynika, że Twoja wygrana wynosiłaby dokładnie 210 złotych. W praktyce jednak sprawa wygląda nieco inaczej, co jest spowodowane pewnymi finansowymi niuansami, o których więcej za chwilę.

 

Koniecznie to sprawdź, zanim obstawisz mecz online w danym zakładzie bukmacherskim

Jeśli tego nie zweryfikujesz, to możesz stracić wszystkie obstawione pieniądze. Niestety dzisiaj w internecie nie brakuje oszustów, którzy tylko czekają na osoby żądne niesamowitych zysków. Dlatego w sieci możesz bez problemu znaleźć nieuczciwych „bukmacherów”, którzy chcą Cię zwyczajnie okraść. Jeśli obstawisz tam cokolwiek, to najprawdopodobniej już nigdy nie zobaczysz swoich pieniędzy. Jak uniknąć takiej sytuacji?

Wystarczy, że odwiedzisz stronę internetową Ministerstwa Finansów. Tam znajdziesz listę bukmacherów posiadających licencję Ministerstwa. Teraz możesz zweryfikować, czy dany bukmacher znajduje się na tej liście. Jeśli nie możesz go tam znaleźć, to samo istnienie zakładu bukmacherskiego jest nielegalne i służy wyłudzaniu pieniędzy. Tak samo to wygląda z obstawianiem z wykorzystaniem takich bukmacherów – to również jest nielegalne. Wynika to z tego, że bukmacher bez licencji „omija system” Ministerstwa, które pobiera określony podatek przy poszczególnych czynnościach wykonywanych w zakładzie bukmacherskim. W ramach tego obstawienie meczu online w takim zakładzie bukmacherskim jest przestępstwem. Pamiętaj o tym, a z pewnością unikniesz problemów z zakładami na mecze Euro 2024, czy dowolnej innej dyscypliny.

 Korzystaj tylko i wyłącznie z ofert sprawdzonych bukmacherów, takich jak zakłady bukmacherskie Superbet. To firma z ponad 15-letnią tradycją, która zawsze ma w ofercie jakieś atrakcyjne bonusy bukmacherskie – Kliknij link i dowiedz się więcej.

 

Finansowe niuanse, o których warto wiedzieć przed rozpoczęciem obstawiania meczów online

Podatki to jeden z tematów, który wzbudza wiele wątpliwości wśród początkujących entuzjastów obstawiania meczów online. W praktyce wygląda to dosyć prosto.

Wystarczy, że będziesz pamiętał o 2 rzeczach. Pierwsza sprawa to podatek wysokości 12% pobierany przez bukmachera w momencie, w którym obstawiasz dany wynik.

Powiedzmy, że obstawiasz 100 złotych na zakończenie meczu określonym rezultatem. Kiedy finalizujesz zakup kuponu, bukmacher odejmuje od tej kwoty 12% podatku.

Dlatego sumą braną pod uwagę przy wyliczaniu potencjalnej wygranej będzie 88 złotych. To ta kwota zostanie pomnożona przez przelicznik w razie Twojej wygranej. Druga sprawa to podatek wysokości 10%, który jest odprowadzany od wygranej przekraczającej 2279,99 złotych na jednym kuponie. Pamiętaj o tych 2 podatkach, a nie zaskoczy Cię żadne wyliczenie na stronie zakładu bukmacherskiego.

 

Podsumowanie

Rozgrywane obecnie Mistrzostwa Europy 2024 zachęcają sporo osób do rozpoczęcia przygody z obstawieniem meczów online. Jeśli również należysz do tej grupy osób, to koniecznie pamiętaj o wiedzy poznanej w dzisiejszym poradniku. Dzięki znajomości tych podstawowych z łatwością wejdziesz w świat zakładów bukmacherskich i nie dasz się oszukać, czy zaskoczyć żadnymi finansowymi niuansami.

 

*Artykuł sponsorowany