Zakończenie VIII edycji projektu „Razem przeciw przemocy”

Zakończono VIII edycję projektu „Razem Przeciw Przemocy” realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy przy współudziale Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Słupcy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupcy oraz Prokuratury Rejonowej w Słupcy .

Przedsięwzięcia związane z projektem zostało objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Słupeckiego, co podkreśla znaczenie działań podejmowanych na rzecz przeciwdziałania przemocy w różnych jej formach. Dyrektor ZSZ w Słupcy wraz I Zastępcą Komendanta Powiatowego w Słupcy zaprosili uczniów oraz zaproszonych gości na posumowanie, podczas którego m.in. wręczono nagrody uczestnikom konkursu na plakat i ulotkę.

Zwycięzcami okazali się Zuzanna Kujawa i Alan Cichacki. Na zakonczenie spotkania uczestników zaproszono na wykład Sylwii Sobczak „konsekwencje przemocy domowej”.

Istotą projektu są działania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, aby młodych ludzi wyposażyć w wiedzę, która pozwoli im nie powielać stereotypów związanych z przemocą domową, a także zaangażować młodych ludzi w przeciwdziałanie przemocy.

To także zachęcenie uczniów do aktywności poprzez udział w konkursach o tematyce przemocy. Młodzież uczestniczyła w licznych prelekcjach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli rówżnych instytucji zajmujących się problematyka przemocy domowej.

 

TEKST/FOTO: KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *