Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zakończyli rewitalizację rynku w Powidzu

O zakończeniu prac na na rynku w Powidzu informuje samorząd tamtejszej Gminy.

-Z radością pragniemy poinformować, że rewitalizacja powidzkiego rynku została zakończona! Inwestycja pn. ”Rewitalizacja rynku w Powidzu poprzez budowę centrum edukacyjno – rehabilitacyjnego i przebudowę ulicy Park Powstańców Wielkopolskich” została objęta dofinansowaniem w kwocie 1 945 552,97 zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach zadania wykonano następujące prace: wymianę krawężników betonowych na kamienne – granit szary
, wzmocnienie podbudowy nawierzchni jezdni i chodników, wymianę nawierzchni jezdni z bitumicznej na nawierzchnię z kostki kamiennej granitowej o wymiarach 21x14x10cm, wymianę nawierzchni chodników z kolorowej betonowej kostki brukowej na nawierzchnię z płomieniowanych płyt granitowych o wymiarach 30x50x8cm, wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, wymianę istniejących ławek, posadowienie dodatkowego wyposażenia rekreacyjnego (stoły i ławki szachowe), przebudowę zieleni, pobudowanie instalacji automatycznego podlewania zieleni, przebudowę kanalizacji deszczowej, wymianę wodociągu z przyłączami do budynków.

Dodatkowo w ramach inwestycji w budynku po siostrach Elżbietankach Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej stworzyło Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne -czytamy w informacji Gminy.

 

 

FOTO: Gmina Powidz

 

Wykonawca nie dotrzymał terminu. Będzie musiał zapłacić karę.

 

 

Rynek w Powidzu ma być skończony w ciągu 16 tygodni


Brak komentarzy

Dodaj komentarz