Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zakrapiane święta

Dziewięciu pijanych kierowców zatrzymała słupecka policja podczas świątecznego weekendu. Rekordzista, kierując samochodem osobowym miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Policyjna akcja „Wielkanoc 2014” rozpoczęła się na drogach naszego powiatu w piątek rano. Funkcjonariusze zwracali uwagę m.in. na prędkość oraz trzeźwość kierowców. Niestety, jak to zwykle bywa przy okazji świąt, amatorów jazdy na podwójnym gazie nie brakowało.

19 kwietnia w Sługocinie policjanci podczas kontroli drogowej na autostradzie A2 zatrzymali obywatela Bułgarii, który kierował samochodem ciężarowym mając ok. 1,4 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Zagórowie w ręce policji wpadł 55- letni mieszkaniec tejże gminy. Mężczyzna prowadząc w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Kierowca z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Wynik jaki wydmuchał to 2,5 promila. Niechlubną listę z piątku dopełniają dwaj mężczyźni z gminy Zagórów i Lądek, którzy kierując samochodami osobowymi mieli w organizmie odpowiednio 0,25 i 0,23 promila. Obaj odpowiedzą za wykroczenia.

Zdecydowanie lepiej sytuacja wyglądała w niedzielę, kiedy policjanci zatrzymali tylko jedną osobę. W Orchowie 24- latek z powiatu konińskiego prowadził samochód mając w organizmie 0,27 promila alkoholu. On również odpowie tylko za wykroczenie. Końcówka weekendu to kolejne cztery zatrzymania w Orchowie. W ręce policji wpadła 34- letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego (1 promil), 20- latek z powiatu konińskiego (0,42 promila) oraz dwoje mieszkańców powiatu mogileńskiego: 22- latek (0,88 promila) i 19- latek (0,75 promila), który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *