Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zamknięci w bibliotece

Biblioteka szkolna w słupeckiej „Jedynce” po raz drugi zamieniła się w popularny Escape Room. Tym razem, żeby się z niej wydostać, dzieci musiały rozwiązać zagadki związane z wielkopolską gwarą.

Tradycje związane z naszym regionem kultywowane są w szkolnej bibliotece od lat. W kalendarz uroczystości na stałe wpisały się potyczki z gwarą wielkopolską pod hasłem „Godojcie po naszymu”. Projekt skierowany  jest do starszych uczniów i ma na celu propagowanie gwary wielkopolskiej oraz tradycji, historii i kuchni regionu wśród najmłodszych mieszkańców Wielkopolski.

Wczoraj, trzyosobowe drużyny z klas 4-6 wzięły udział w kolejnych zmaganiach z wielkopolską gwarą pt.  „Escape room, czyli skitrani w antrejce”. Uczniowie, w myśl zasad popularnej ostatnio rozrywki, poszukiwali  w pomieszczeniach biblioteki zadań związanych z gwarą. Tym razem podpowiedzią były słowa klucze nawiązujące do lektur oraz wydarzeń w szkolnej bibliotece. Uczniowie zmierzyli się z quizem „Jak dobrze znasz wielkopolską gwarę?”, stworzyli słownik wielkopolskiej gwary oraz wykonali test na rozumienie zwrotów i wyrażeń użytych w gwarze.

Podsumowaniem zabawy było wykonanie plakatu prawdziwego poznaniaka. Efekty pracy zintegrowanych międzyklasowych drużyn można zobaczyć w holu szkoły. Potyczki z gwarą przygotowały bibliotekarki: Adrianna Olczak i Beata Zimniewicz.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz