Zamroczeni…

To nie był dobry mecz w wykonaniu seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, którzy na własnym boisku przegrali z Orłem Mroczeń 0:1. Porażka boli tym bardziej,  że goście wykorzystali swoją jedyną stuprocentową okazję bramkową.

Z powodu nadmiaru żółtych kartek w meczu nie mógł zagrać Alan Kujawa, a na prawej stronie pomocy zagrał Patryk Krawiec. Jak się okazało wraz z upływem meczu miejsce najbardziej wysuniętego zawodnika zajął Piotr Głowala. Zaraz za jego plecami zagrał Mateusz Mroziński, który już na początku spotkania mógł dać prowadzenie SKP, jednak w sytuacji sam na sam jego strzał obronił bramkarz. Zaraz potem golkiper przyjezdnych to samo zrobił z bardzo dobrym uderzeniem z dystansu Dariusza Gromanowskiego. Początek meczu w wykonaniu gospodarzy wyglądał dość dobrze. Słupczanie starali się długo utrzymywać przy piłce, a kiedy już ją stracili natychmiast zakładali wysoki pressing na połowie rywali, co często kończyło się odzyskaniem futbolówki. W 11 minucie dobrą okazję bramkową miał także Michał Lorencki, jednak uderzył bardzo niecelnie. Orzeł nastawił się głównie na destrukcję akcji rywali i szukał swoich okazji w kontratakach. Po jednym z nich w 27 minucie swoją akcję goście zakończyli niecelnym strzałem. Wydawało się, że po dobrym rozpoczęciu spotkania zdobycie gola będzie dla gospodarzy tylko kwestią czasu. Wraz z upływem meczu ich gra wyglądała jednak coraz słabiej. Tracili piłkę w decydujących momentach, a kluczowe podania w konstruowanych akcjach były bardzo niecelne. Zaczęła się gra długą piłką, co jak się okazało bardzo pasowało przejezdnej drużynie. Już w 42 minucie na placu gry za Michała Lorenckiego zameldował się Jakub Jóźwiak i chwilę później był bliski zdobycia gola, kiedy po dośrodkowaniu Wojciecha Drozda strzelił nad poprzeczką.

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej niestety oprócz wspomnianego wcześniej dobrego początku. Miejscowi próbowali grać piłką i dłużej się przy niej utrzymywać. Brakowało jednak cierpliwości, odpowiedniego tempa i dokładności zagrań. Akcje SKP często kończyły się na około 30 metrze od bramki rywali. Z czasem zespół z Gajowej zaczął się coraz bardziej odkrywać, a kontry Orła nabierały rozpędu. Przełomowa okazała się 70 minuta, kiedy właśnie po takiej akcji strzał z dystansu wprost pod nogi nadbiegającego Marcina Góreckiego odbił Maciej Przygoda, a ten umieścił piłkę w siatce. Nie podziałało to jednak jak zimny prysznic na graczy Woźniaka, którzy mimo wielu prób sforsowania obrony rywali bili głową w mur. W samej końcówce do wyrównania mógł jeszcze doprowadzić Jakub Jóźwiak, który jednak będąc tuż przed bramkarzem podawał piłkę do partnerów, a jego zagranie okazało się niecelne. Z kolei po zamieszaniu w polu karnym i strzale z przewrotki Piotra Głowali piłkę na rzut rożny wybił bramkarz gości i SKP przegrało z niżej notowanym rywalem 0:1.

Rozmowa z trenerem Marcinem Woźniakiem

Już 1 maja o 17:00 ponownie na własnym boisku słupczanie zmierzą się u siebie z Olimpią Koło.

SKP: Maciej Przygoda, Wojciech Drozd, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Mateusz Mroziński, Patryk Krawiec, Dariusz Gromanowski, Piotr Głowala

Rezerwowi: Jakub Jóźwiak (42’ Michał Lorencki), Łukasz Jaszczak (63’ Drozd), Tomasz Jarecki (76’ Krawiec), Bartosz Przybyła