Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zapłacili prawie 5 milionów za działkę w Kosewie

Dziś Gmina Ostrowite oficjalnie kupiła od Powiatu Słupeckiego działkę w Kosewie.

O planach z tym związanych pisaliśmy TUTAJ. -Św. Mikołaj potrafi robić prezenty. W dniu dzisiejszym zadowolił zarówno Powiat Słupecki (blisko 4,9 mln zł) a także mieszkańców Gminy Ostrowite w najpiękniejszy, bezpośredni dostęp do Jeziora Powidzkiego.

W obecności Notariusza Macieja Chojnackiego wraz z Starostą Jackiem Bartowiakiem i Wicestarostą Czesławem Dykszakiem podpisałem akt notarialny o nabyciu Zespołu Pałacowo – Parkowego w Kosewie (część zabudowana).

Pomysłem na drugie życie dla tego miejsca jest utworzenie kilkudziesięciu apartamentów, restauracji, ogrodu z tarasami, dziedzińca sztuki, boisk sportowych, placu zabaw dla dzieci, pola namiotowego, amfiteatru na skarpie, promenady, pomostu i kąpielisk i brakujących parkingów.

Niebawem rozpoczniemy prace przygotowujące pierwszą część do korzystania przez turystów, w nowym sezonie letnim-informuje wójt, Mateusz Wojciechowski.

 

„Bajka” ma powstać w Kosewie. Działkę od Powiatu kupi Gmina Ostrowite.

 

4 odpowiedzi

  1. Gratuluję p. wójtowi odwagi. Oby starczyło środków na realizację inwestycji, w przeciwnym razie malkontenci będą mieli używanie.

  2. To powiat sprzedał już działkę w Kosewie, budynek po szkole specjalnej, budynek dializ przy szpitalu i co jeszcze ma zamiar sprzedać?

  3. Jestem ciekaw czy mieszkańcy gminy zdają sobie sprawę na jaką kwotę jest już gmina zadłużona. Następca wójta będzie mieć problem z realizacją zadań w następnej kadencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *