Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zapłonął Olimpijski Znicz

Jak co roku w Zagórowie Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oficjalnie zainaugurował sportowy rok szkolny. Symboliczny znicz zapłonął przy okazji Sztafetowych Biegów Przełajowych.

Choć zmagania sportowe szkół trwają od początku roku szkolnego, to ich oficjalna inauguracja tradycyjnie miała miejsce nieco później. Ponownie też jej gospodarzem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. Sportowa inauguracja zawsze jest okazją do podsumowania ubiegłorocznej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół i wręczenia statuetek oraz dyplomów wszystkim placówkom biorącym udział w zawodach. W poprzednim roku szkolnym wśród podstawówek najlepsza okazała się ta z Zagórowa gromadząc na swoim koncie 370 punktów i plasując się tuż przed Słupcą (365) i Strzałkowem (266). W kategorii gimnazjum zwyciężyło Ostrowite (770,5), na drugim miejscu znalazło się Strzałkowo (607), a na trzecim Słupca (589,5). Klasyfikację szkół ponadgimnazjalnych ponownie wygrało słupeckie LO (950,5), drugi był ZSE (648,5), a trzeci ZSZ (482 pkt). Szczegółowa klasyfikacja dostępna jest na stronie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

Uroczystość była również okazją do odznaczenia tyłem honorowych członków Międzyszkolnego Klubu Sportowego dyrektora MOS-u Dariusza Mielcarka, dyrektora MOSiR-u Andrzeja Kończaka i radnego powiatowego Szymona Grzywińskiego. Odznaczenia wręczył prezes MKS-u Jerzy Szymczak. Ponadto medal od Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska za wspieranie lokalnego środowiska sportowego otrzymał starosta Mariusz Roga. Wreszcie przyszedł czas na uroczystą inaugurację sportowego roku szkolnego 2014/2015. Najpierw symbolicznego wciągnięcia flagi olimpijskiej dokonali uczniowie szkoły w Zagórowie Kamil Andrzejak i Patryk Adamczewski. Apel Olimpijski odczytała Eliza Błażejewska, a uroczystego ślubowania w imieniu uczniów dokonał Adrian Jankowski. To samo w imieniu nauczycieli, sędziów i trenerów uczynił Jacek Przydryga nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP Zagórów. Całość zwieńczyło symboliczne zapalenie znicza, którego dokonała Weronika Antczak, uczennica słupeckiego gimnazjum. Po uroczystości uczniowie powrócili do zmagań w sztafetowych biegach przełajowych. Więcej o tych zawodach już niebawem na portalu Twoja Słupca.pl


Brak komentarzy

Dodaj komentarz