Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zaprasza na „Luźną Gadkę”

Z ciekawą inicjatywą wychodzi mieszkaniec naszego miasta Marcin Kryczka, który  już wkrótce stworzy swój internetowy program.

„Luźna Gadka”, bo taka będzie jego nazwa to z założenia internetowy talk-show w formie wywiadów. -Mimo, że to dwa gatunki dziennikarskie, to jednak chcę je w pewien sposób połączyć. W końcu obydwa oparte są na rozmowie dziennikarza z zaproszonym gościem- tłumaczy inicjator projektu.-Pomysł narodził się już kilka lat temu kiedy przypadkowo na YouTube natknąłem się na kanał 20m2 Łukasza Jakóbiaka. Zapraszał on gwiazdy show biznesu, sportowców, muzyków, aktorów do swojej małej kawalerki i nagrywał tam wywiady w formie odcinków. Wtedy wpadłem na pomysł, że fajnie byłoby zrobić coś swojego.

Tyle, że wtedy było to dla mnie marzenie raczej nie do spełnienia. Temat ucichł i ta zajawka szybko mi przeszła. Skończyłem szkołę i trzeba było podjąć jakąś prace. Nie chciałem iść na studia, chyba miałem dość nauki. Praktyki miałem w redakcji lokalnej gazety z mojego miasta, tam też podjąłem moją pierwszą prace. Po dwóch latach zmieniłem ją, ale nie chciałem kończyć przygody z dziennikarstwem. Lubiłem rozmowy z ludźmi, a przede wszystkim ich słuchanie.

W 2021 roku założyłem profil na instagramie z myślą, że zacznę działać. Tak się jednak nie stało, nie miałem motywacji. W końcu na początku tego roku zabrałem się za to na poważnie. Zakupiłem sprzęt studyjny, mikrofony, oświetlenie. Zrobiliśmy nawet gadżety reklamowe, kubki, długopisy i naklejki. Wszystko zaprojektowałem sam- mówi Marcin.

 

 

Za nagrania programu na początek ma być odpowiedzialny Wojtek Musiał, który jest operatorem kamery. -Do programu chcę zapraszać ludzi z pasjami. Na pewno pojawią się osoby związane ze sportem, muzyką, kulturą czy sztuką. Nie zabraknie również influencerów. Już teraz możemy zdradzić, że moim gościem będzie Martyna Zyskowska znana jako Zyskosia. Jest to młoda streamerka, która działa głównie na platformie YouTube czy Twitch. Wystąpi u mnie również Wiktoria Ubysz, której pasją jest freestyle football. Znana ona jest z TikToka czy instagrama jako „błaszczykowska”, a dlaczego? Tego dowiecie się z odcinka!

Oczywiście nie może zabraknąć osoby, której nie trzeba przedstawiać. Mojego przyjaciela Ks. Krzysztofa Szkopka, z którym też na pewno zamienimy dwa słowa. Na początku miały być to osoby z naszego regionu i nagrywać to mieliśmy na skale lokalną. Nie wykluczamy, że pojawią się takie osoby. Na pewno ruszymy trochę lokalny sport, mamy przecież SPS który gra w II lidze. Czy chociażby Słupczankę, która zrobiła mega duży postęp i walczy o awans.

Rozmowy będą się odbywać na różne tematy. To wszystko będzie zależeć od zaproszonych gości. Będziemy chcieli jednak wyciągać jak najwiecej z rozmów. Chodzi o to, aby zaciekawić odbiorcę- tłumaczy Marcin.

Pierwszy odcinek już wkrótce. „Luźną Gadkę” znajdziecie na YouTube oraz w mediach społecznościowych TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *