Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zapraszają na 13. Noc w Muzeum

Na kolejne wydarzenie mieszkańców naszego miasta zaprasza Muzeum Regionalne w Słupcy.

-Przed nami Noc Muzeów. Na nasze 13. już nocne spotkanie zapraszamy 27 maja (piątek), o godz. 21.00. A w programie m.in. wyjątkowa wystawa „Plakaty z łapy” – Dominiki Czerniak-Chojnackiej, ilustratorki, graficzki i plakacistki związanej zawodowo z Pracownią Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu , prapremiera spektaklu teatralnego „Sen Marcina” w wykonaniu zespołu Human Sapiens, który tworzą uczniowie z LO w Słupcy.

Klimatyczny koncert „Ja to mam szczęście… ” znakomitego artysty i poety Grzegorza Tomczaka (śpiew, gitara), który wraz Dawidem Troczewskim (fortepian) przeniesie nas – w tych trudnych czasach – do Krainy Łagodności. Na małe co nieco, zaproszą nas młodzi kucharze z ZSE w Słupcy. Ta XIII Noc w Muzeum będzie poetycka i bardzo artystyczna.

A wszystko to dzięki naszemu znamienitemu obywatelowi Marcinowi de Slupcza (1420 -1462), który ukończył Akademię Krakowską zdobywając tytuł bakałarza sztuk wyzwolonych i doktora dekretów, ale duszę miał pełną poezji. Wkrótce więcej o wydarzeniu. Zapraszamy serdecznie. Plakat autorstwa Dominiki Czerniak-Chojnackiej- czytamy na stronie placówki.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz