Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zapraszają na piąty Projekt Regał

Na kolejne spotkanie z książką autorską zaprasza Muzeum Regionalne w Słupcy.

-Projekt „Regał – spotkanie z książką autorską” i my zapraszamy, po dwóch latach przerwy, na piątą, jubileuszową edycję. Uroczysty wernisaż w dniu 23 września, o godz.17.00 w Sali na Piętrze, w budynku muzeum. Gościem wyjątkowym tej edycji będzie dr Anita Wincencjusz -Patyna historyczka i krytyczka sztuki ,doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce.

Kierowniczka Katedry Historii Sztuki i Filozofii w ASP we Wrocławiu , autorka znakomitych publikacji poświęconych historii i teorii ilustracji, redaktorka naczelna publikacji: Admirałowie wyobraźni.100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci, członkini polskiej sekcji PS IBBY oraz jury ogólnopolskich konkursów Książka Roku PS IBBY w kategorii graficznej, „Pióro Fredry”, „Dobre Strony” oraz „Szkic ma moc”, a także kuratorka wystaw poświęconych ilustracji książkowej i sztuce współczesnej.

Nasz gość zaprezentuje także znakomite wydawnictwo FORMAT z Wrocławia , które objęło patronat nad tegoroczna edycją. Będzie możliwość nie tylko obejrzenia ale i zakupu książek tego wydawnictwa podczas trwania tego projektu. Historie regałowych spotkań przedstawi pomysłodawczyni i koordynatorka projektu dr Dominika Czerniak-Chojnacka (UAP)
Przypominamy, że Projekt Regał – to rodzaj wystawy- prezentującej niepublikowane dotąd książki, o wyjątkowej formie (nietuzinkowo ilustrowane i wykonane), które w ten sposób znajdują drogę do czytelnika.

Książki stworzone przez młodych artystów , częstokroć tylko w jednym egzemplarzu maja szanse być oglądanymi i czytanymi, a ich autorzy (jak było w poprzednich edycjach) prowadzić będą warsztaty plastyczne dla młodszych i starszych (szczegóły wkrótce). Podczas tej edycji będziemy promować we współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania w ramach: ”Książka chroni” publikację pt: „Książka przeciw wojnie” z tekstami polskich autorek i autorów i ilustracjami znanych ilustratorek i ilustratorów. Książka-cegiełka dla walczącej Ukrainy. Do nabycia w muzeum.

Zachęcamy i zapraszamy serdecznie do udziału w tym spotkaniu nauczycieli, rodziców, bibliotekarzy i bibliotekarki, wszystkich którzy kochają książki, młodszych i starszych i nie tylko. Rozpoczynamy wyjątkowy czas spotkań z regałowymi dziełami i ich autorami. Regał w Słupcy gościć będzie około miesiąca, potem na tygrysich łapach przemieści się, aż do Lublina i weźmie udział w Warsztatach Kultury-czytamy na stronie Muzeum Regionalnego w Słupcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *