Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zapraszają na Polsko-Norweski spektakl Teatru Tańca

Na przedstawienie realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lądku, szkołę tańca Dance oraz norweską szkołą tańca DanceLab zapraszają jego organizatorzy.

– Spektakl teatru tańca przygotowany przez międzynarodowy zespół artystów łączy inspiracje ludową muzyką Samów z norweską i polską muzyką ludową z tańcami ludowymi Norwegii, Polski i Ukrainy. Artyści przygotowali wyjątkowy spektakl taneczny dla szerokiej publiczności.

Energetyczny, wciągający spektakl dla rodzin wprowadzi Was w norweski, samski, polski i ukraiński folklor połączony z współczesnym tańcem, muzyką i oprawą wizualną. Muzyka wokalistki Laury ten Voorde wykonywana jest na żywo na tradycyjnych instrumentach – skrzypcach Fela i bębnie ramowym Sam.

Spektaklowi towarzyszą wizualizacje inspirowane pięknem przyrody i zorzą polarną oraz krótki film dokumentalny o tworzeniu nowych strojów ludowych z udziałem osób słabowidzących i niewidzących.Spektakl „Borderless state of mind” to spektakl taneczny mówiący o tolerancji, migracji i integracji. Taniec jest platformą, na której spotykają się ludzie z całego świata. Nie potrzeba słów – tylko ruch. Pochodzimy jednak z różnych kultur, inaczej się zachowujemy i mamy inny temperament, różne są także nasze tańce ludowe.

Jednym z tańców prezentowanych w utworze jest Finnskogpols – taniec, który znały już tylko 4 osoby w Norwegii. Artyści podczas swoich badań rozmawiali z nimi i dotarli do jednej z tancerek, która przekazała im kroki. Publiczność zobaczy ten taniec w wykonaniu międzynarodowej grupy tancerzy i tancerek.

Zaprezentujemy różnorodne stroje ludowe – od norweskiego bunad / festdrakt, przez polski strój łowicki oraz specjalnie zaprojektowane stroje stworzone we współpracy z osobami słabowidzącymi i niewidzącymi. Artyści poprowadzili warsztaty norweskiego i polskiego tańca ludowego w Polsce i zaprosili osoby słabowidzące i niewidzące tańca, nauki choreografii, słuchania muzyki, wyklaskiwania rytmu, a także założenia kostiumów i dotykania ich faktury i wzorów.

Następnie artyści przeprowadzili wywiady, prosząc ich o opisanie ich artystycznej wizji nowych kostiumów. W spektaklu zaprezentowane zostaną kostiumy najlepiej oddające ich koncepcje. Ich kreatywność połączona z kunsztem kostiumografów zaowocowała jedynymi w swoim rodzaju artystycznymi strojami symbolizującymi integrację.

Zapraszamy do przyłączenia się do podróży z nami i doświadczenia stanu umysłu w którym nie ma granic – Borderless state of mind. Wstęp wolny. – czytamy w informacji organizatorów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *