Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zapraszają na spływ kajakowy

Do udziału w spływie kajakowych zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie.

-W dniach 5-8 lipca (poniedziałek-czwartek) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie we współpracy z Panem Tadeuszem Raczkowskim, dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, wieloletnim działaczem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, wytrawnym kajakarzem i współzałożycielem lokalnej Grupy Kajakowej „Przyjaciele Zimorodka”, organizuje w ramach projektu „Wakacje 2021 z MGOK” 4-dniowy spływ kajakowy po Drawie, jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce, z noclegami pod namiotami (3 noce). W związku z tym, że uwielbiamy tzw. outdoor i ekologię, wybraliśmy polany pozbawione prądu i wody.

Spływ jest zaadresowany wyłącznie do osób pełnoletnich (!). W spływie może wziąć udział 40 uczestników (20 kajaków). Koszt ok. 400-420 PLN od osoby (opłata kilkudniowego pobytu w Drawieńskim Parku Narodowym wynosi ok. 100 PLN od osoby). Na razie trwają wstępne wyliczenia kosztów, gdyż nie wiemy dokładnie, ile osób pojedzie. Gdy stworzymy kompletną grupę, koszty nie powinny wzrosnąć.

Zapisy i wpłaty zaliczki w kwocie 100 PLN (MGOK Zagórów) trwają do14 czerwca (!): 505 739 633, parus.mgokzagorow@op.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator nie zwraca wpłaconej zaliczki. Osoba, która zapłaciła zaliczkę i z przyczyn losowych nie będzie mogła uczestniczyć w spływie, jest zobligowana do znalezienia zastępstwa. Jeśli tego nie zrobi, koszt zaliczki zostaje dołączony do kosztów operacyjnych spływu.

Wstępny i ogólnikowy pogram spływu (godziny odjazdów i przyjazdów zostaną ustalone tuż przed wyjazdem):

5 lipca (poniedziałek)
-Jedziemy z Zagórowa przez Słupcę do Bogdanki. Rozkładamy obozowisko i wyjeżdżamy do Nowej Korytnicy. Wsiadamy w kajaki i płyniemy do Jaźwin. Wynajmujący kajaki dostarcza je nazajutrz do Barnina, a my wracamy do Bogdanki. Wieczorem tradycyjne ognisko z kiełbaskami.

6 lipca (wtorek)
-Przejazd autokarem do Barnina i spływ do Bogdanki. Obiad w Zatomiu. Wieczorem ognisko. Środa (7 lipca)
-Zwinięcie namiotów i spływ do Pstrąga. Na Pstrągu grill.

Czwartek (8 lipca):
-Zwinięcie namiotów i spływ do Kamiennej. Zdanie kajaków i powrót do Zagórowa.

Cena ok.400-420 PLN od osoby obejmuje: transport, ubezpieczenie, 3 noclegi na polu namiotowym, drewno do ogniska, wypożyczenie i transport kajaków polietylenowych z wiosłami i kamizelkami, kolację w 1. dniu, obiad i kolację w 2. dniu, obiadokolacja w 3. dniu spływu. Śniadania są tradycyjnie we własnym zakresie.

Co powinien zabrać turysta: namiot, karimatę lub materac dmuchany i śpiwór; jedzenie na drogę i czas spływu (pierwszy posiłek w 1. dniu spływu ok. 18.00), kubek i herbatę bądź kawę, dowód osobisty, środek na komary, worek zabezpieczający rzeczy w kajaku przed zamoknięciem.Serdecznie zapraszamy!- czytamy na stronie MGOK.


Najnowszy komentarz
  • Dyrektor spapugował po panu Pawle

Dodaj komentarz