Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zapraszają na spotkanie autorskiej z Alkiem Rogozińskim

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprasza na spotkanie z pisarzem, który sam siebie określa mianem kryminalisty, czyli twórcą kryminałów.

0Alek Rogoziński, bo o nim mowa, zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”. Książka zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych Empik. Kolejne dwie publikacje: „Jak Cię zabić kochanie?” i „Do trzech razy śmierć” były nominowane w plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać.

Jesienią 2019 roku powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa, a w tym roku sprzedano prawa do ekranizacji książki „Skradziony klejnot”. Jego książki rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 650 tysięcy egzemplarzy. W 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi „Gorset i szpada”).

Czytelnicy cenią go za nietuzinkową akcję, inteligentny humor i niebanalnych bohaterów.Okazja do spotkania z Alkiem Rogozińskim nadarzy się już 9 września w siedzibie biblioteki.

Zadanie w ramach projektu Bliżej Biblioteki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025-czytamy w informacji biblioteki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *