Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zapraszają na warsztaty z karykatury

Na ciekawe warsztaty w czasie ferii zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie.

-Warsztaty karykatury – jedyna taka okazja do udziału w warsztatach w czasie ferii!8 lutego 2023 r.od godz.10.00 do 12.00 w ramach „Ferii z MGOK” odbędą się kolejne niezwykłe warsztaty z Szymonem Telukiem – rysownikiem, karykaturzystom, malarzem i autorem komiksów. W ubiegłym roku poprowadził w naszym ośrodku warsztaty komiksu – bardzo ciekawe i fajnie pokazane.

Szymon Teluk prowadzi pracownię Komiksu i podstaw ilustracji w ramach której odbywają się kursy i warsztaty poświęcone tej tematyce. Jako ilustrator i autor komiksów pracuje głównie komercyjnie na potrzeby reklamy i stron internetowych, współpracuje także z filmowcami, pisarzami i muzykami. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo. Twórca działającego w całym kraju projektu: “Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury” popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. Pracuje także w Uniwersytecie Zielonogórskim gdzie prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego.

Karykatury w wydaniu Szymona Teluka charakteryzują się prostym lecz wnikliwym obserwowaniem tego co w twarzy osoby rysowanej jest najważniejsze. Strona techniczna jest najczęściej zredukowana, światłocień i studiowanie natury ograniczone przez co najbardziej wyeksponowane zostają proporcje twarzy i cechy indywidualne.

Wnikliwe obserwowanie ma związek z kontaktem z modelem, rysowanym na żywo czy ze zdjęcia, który z tym osobliwym monidłem konfrontuje się później. Od tego jakie elementy wyglądu będą wyolbrzymione zależy czy na twarzy rysowanej osoby zagości dobry nastrój czy jej reakcja będzie odwrotna.

Rysunki są wykonane tuszem, nie istnieje tu coś takiego jak poprawki czy gumka do mazania. Decyzja plastyczna przy pracy tą technika jest zawsze ostateczna i to ryzyko staje się także wyzwaniem i zagrożeniem, które nie pozwala nigdy stracić czujności.

Zapraszamy do udziału w warsztatach, bo takiej okazji może już nie być. Obowiązują zapisy pod numerem – 63 2748110 lub 608021482, ilość miejsc ograniczona-czytamy na stronie MGOK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *