Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zapraszają na “Wesele”

Strzałkowska biblioteka po raz drugi włącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem, na ławeczce pod zegarem czytane będzie „Wesele” Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie zapoczątkował w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski. Od tego czasu akcja jest kontynuowana, a na liście lektur znalazły się już: „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, „Lalka” Bolesława Prusa i „Quo Vadis” Sienkiewicza. Ostatnią powieść wybrali obywatele, którzy wzięli udział w internetowym głosowaniu. W tym roku możliwość wyboru również pozostawiono internautom, zwyciężyło „Wesele” Wyspiańskiego.

Po raz drugi do akcji włącza się Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo. Podobnie jak przed rokiem, wspólne czytanie odbywać się będzie w pobliżu kościoła pw. św. Doroty, a dokładnie na ławce pod zegarem. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie ciekawej scenografii nawiązującej do „Wesela”.

Wśród czytających będą m.in. członkowie sekcji teatralnej Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież z miejscowych szkół, radni gminni, ale także osoby indywidualne. Przyłączyć się może każdy, jednak ze względu na specyfikę tekstu i podział na role uczestnicy muszą dysponować czasem podczas całej akcji, czyli w godz. 9:00 – 13:00.

Pierwsze organizacyjne spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w akcji odbędzie się 17 sierpnia o 10:00 w bibliotece. Obecność obowiązkowa, ponieważ już wtedy nastąpi podział na role.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz