Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zapraszają na Wigilijne Spotkanie przy kolumnie Św. Wawrzyńca

Już dziś w naszym mieście odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Wawrzynek Słupeckich.

-Zapraszamy serdecznie (po dwóch latach naszej nieobecności) na wigilijne spotkanie przy kolumnie ze Św. Wawrzyńcem, w dniu 9 sierpnia, o godz.19.30. Mija właśnie 95 lat od postawienia, tego tak charakterystycznego, dla naszego miasta, symbolu . Różne były losy kolumny i figury, ale najważniejsze, że Święty męczennik nadal patronuje Słupcy. Niech trwa w tym miejscu i przypomina ,o idei, jaka przyświecała inicjatorom postawienia. kolumny.

W tym roku przywołamy postać Stefana Korbońskiego – wybitnego działacza niepodległościowego w kraju i na emigracji w Stanach Zjednoczonych, redaktora naczelnego gazety „Jednodniówki” i współzałożyciela Słupeckiego Klubu Sportowego „R O Z W Ó J”, zawodnika słupeckiej drużyny piłki nożnej, który przebywając w latach 1921-1922 w Słupcy, działał aktywnie na rzecz społeczności lokalnej ubarwiając życie kulturalne jej mieszkańców. O tamtych wydarzeniach opowiada wystawa posterowa (przy Stawku). Zachęcamy do obejrzenia.

W dniu 10 sierpnia, podczas 23 Odpustowego Spotkania przy muzeum posadzimy wawrzyn dedykowany temu Słupczaninowi ( nie) z tej ziemi. Nieszporami ku czci św. Wawrzyńca w naszej farze (godz.20.00) i widowiskiem ognia (godz.21.00) na słupeckim rynku zakończymy wigilię odpustową. Sacrum i profanum – to dwie rzeczywistości, które winny się równoważyć. Zatem do zobaczenia. Świętujmy -czytamy na stronie Muzeum Regionalnego w Słupcy.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz