Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dziś XXI Odpustowe Spotkanie

Muzeum Regionalne w Słupcy zaprasza na XXI Odpustowe Spotkanie, które odbędzie się 10 sierpnia 1 o godzinie 16.00.

-Spotykamy się na placu przed muzeum. Zapraszamy twórców i rękodzielników, aby zechcieli zaprezentować swoje artystyczne pasje i wyroby. Będzie wata cukrowa, balony, pokazy ginących zawodów: odpustowa moneta wybijana przez mincerza z Biskupina, lepienie garnków za pomocą magicznego koła garncarskiego, nauka wyplatania koszyków i umiejętność skręcania sznurków a także warsztaty: rzeźbiarski i malowania na ceramice i szkle, a wszystko to połączone z zapachem lawendy i miodu oraz ogórków i chleba ze smalcem z dominującym smakiem przepysznych ciastek wawrzynkowych.

Do obejrzenia wystawa: „Na posterunku…w 100-lecie Policji Państwowej i możliwość wyczytania (na wystawie „Miedzy wierszami” ) z dzienników Grażyny Harmacińskiej o realiach okupacji w Słupcy .
W ogrodzie muzealnym posadzimy kolejny laur św. Wawrzyńca dedykowany autorce dzienników i jej przyjaciółce z czasów wojny – Dance Rozentalównie, które wspomnimy także podczas wigilii św. Wawrzyńca w dniu 9 sierpnia zapraszając do obejrzenia w sali kina „Sokolnia” filmu Przyjaciółki –zrealizowanego w 2010r.

Gwiazdą naszego odpustu będzie Mirosława Zaziąbło-Hubiak wokalistka i pasjonatka muzyki Łuku Karpat, która wraz z Przyjaciółmi (muzykami z różnych stron Polski i nie tylko) wykona utwory ze swojej najnowszej płyty „Kulturowa rozmowa”(ethno-folk) Koncert około 17.30. Wcześniej na muzealnej murawie zaprezentuje się zespół taneczny z Ukrainy. Będzie barwnie, smacznie i różnorodnie.

Wieczorem natomiast o godz. 20.00 przed nami kolejny XVI Koncert organowy. Usłyszymy Waldemara Krawca ( na organach) i Michała Mogiłę (na oboju) znakomitych artystów koncertujących w kraju i poza granicami. Zapraszamy na magiczną godzinę do słupeckiej fary i do wspólnego świętowania odpustu ku czci Św. Wawrzyńca- czytamy na stronie Muzeum.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz