Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zasłużony triumf Powidza!

Sensacyjnym wynikiem zakończyły się rozgrywane w Zagórowie Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w halowej piłce nożnej szkół podstawowych. Dość niespodziewanie, ale zasłużenia turniej wygrała drużyna z Powidza.

Przed wczorajszym finałem w gronie faworytów do zdobycia tytułu wymieniano Cienin Zaborny, czy też SP 1 w Słupcy. Już pierwsze mecze pokazały jednak, że do końca zawodów będziemy świadkami emocjonujących pojedynków.Rozgrywki w grupie A niespodziewanie wygrał Powidz, a o drugim miejscu zadecydował bezpośredni mecz pomiędzy SP 1 , a Zagórowem, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.W grupie B po dwóch seriach spotkań pierwsze miejsce zapewnił sobie Cienin Zaborny, który w ostatnim meczu przegrał ze Strzałkowem co spowodowało, że będąca rewelacją eliminacji i finału Bielsko zajęło trzecią lokatę i odpadło z rozgrywek.

Niezwykle emocjonujące okazały się mecze półfinałowe, w których o zwycięstwie przesądziły serie rzutów karnych. Powidz po bezbramkowym remisie dopiero w karnych pokonał Strzałkowo 2:0. W drugim meczu Zagórów w ostatniej minucie stracił bramkę na 1:1 i dopiero po konkursie karnych ograł Cienin Zaborny 1:0.Mecz o trzecie miejsce był powtórką ostatniego starcia z grupy B. I tym razem Strzałkowo okazało się lepsze od Cienina Zabornego wygrywając 2:1. W finale Powidz podejmował faworyzowany Zagórów i dość niespodziewanie dominował na boisku stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Mimo tego mecz zakończył się bezbramkowym remisem i po raz kolejny o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Po trzech seriach na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Kolejna seria także nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero piąte podejście wyłoniło zwycięzcę którym okazał się Powidz.

Dokładnie wyniki turnieju znajdziecie na stronie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego klikając w link poniżej:

Wyniki zawodów

TEKST: MOS Słupca/Twoja Słupca.pl

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz