Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zatrudnią doradcę klimatycznego

Zarząd Powiatu Słupeckiego wyraził zgodę na złożenie przez Starostę i Wicestarostę Powiatu Słupeckiego deklaracji do Marszałka Województwa Wielkopolskiego w sprawie przystąpienia do programu unijnego ,,Life After Coal”.

W ramach programu Powiat otrzyma środki unijne na zatrudnienie powiatowego doradcy klimatycznego.

-Doradca byłby zatrudniony od sierpnia 2022 na kolejnych 6 lat, a koszty jego utrzymania w 95% stanowić będą dotacje zewnętrzne, pozostałe 5% (tj. około 50 tys.) sfinansuje Powiat Słupecki.

Zadaniem Powiatowego Doradcy Klimatycznego będzie realizacja zadań na rzecz wdrażania w naszym powiecie ,,Strategii Neutralności Klimatycznej Wielkopolski Wschodniej”.

Głównym beneficjentem programu będzie Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który przekaże w/w środki dla Gmin i Powiatów Wielkopolski Wschodniej- czytamy w komunikacie Starostwa.


Najnowsze komentarze
  • No….!!!!
    W reszcie doradca powie mam , że zimą jest zimno , a latem ciepło !!!
    W końcu będzie można świadomie żyć !!
    Tylko zastanawiam się czy będzie to wróż(ka) czy prorok ??

    • Takie komentarze ukazują poziom nieświadomości społecznej, brawo. Poczytaj trochę o klimacie i jaki duży mamy na to wpływ, w większości w Polsce na ten moment są realizowane inicjatywy oddolne np. “ubrania do oddania” czy marnotrawienie jedzenia i służące przeciwdziałaniu temu jadło-dzielne, naprawdę uważasz że to nie ma wpływu na klimat? W naszym powiecie takie inicjatywy nie mają miejsca :(

  • Ja żem bym siem nadał na tom fuche.To coś na moje kwalifikacje i zainteresowanie.

Dodaj komentarz