Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zatrudniają obcokrajowców

Coraz więcej Ukraińców pracuje w Polsce. Trend ten bardzo dobrze widać również w powiecie słupeckim.

Z roku na rok, liczba osób zza wschodniej granicy pracujących na naszym terenie wzrasta. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Słupcy wynika, że w roku ubiegłym w powiecie słupeckim zatrudnionych było 276 osób z Ukrainy, cztery z Białorusi i dwanaście z Mołdawii.

Zainteresowanie pracownikami zza wschodniej granicy wśród naszych przedsiębiorców rośnie bardzo szybko. – W pierwszym kwartale 2016 roku pracodawcy poinformowali nas o chęci powierzenia pracy pięćdziesięciu takim osobom, a w tym momencie mamy ich już prawie 160 – mówi Mirosław Chudziński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Słupcy.

Pracownicy ze wschodu najczęściej zatrudniani są w takich branżach jak: transport, budownictwo i rolnictwo.

Najnowsze komentarze
  • A my mieszkańcy na bezrobociu… dla nas pracy nie ma! no cóż… a potem mówią że młodzi wyjeżdzają, że ludzie wolą żyć z zasiłku niż pracować. A tu wychodzi że lepiej dać pracę nie naszym. Obcokrajowcy maja widocznie większe prawa niż my Tylko komu teraz za to podziękować ????
    Pełen dumy artykuł dla urzedników tylko i wyłącznie. Wielkie dzięki za taką sytuacje w Słupcy i powiecie. Gratulacje!

    • Po pierwsze kto ci broni iść do pracy. Powiesz ze za mało płacą. Ukrainiec zarobi u siebie przeliczajac na złotówki 300-400 zł to jak dostanie tutaj 1500 to on jest szczęśliwy. To tak jak ty wyjedziesz za granicę i zarobisz 2000 euro. A w Polsce 1600 zł. Ukraińcy są jak Polacy w Niemczech. Też chcą się dorobić

  • Dla Ciebie i innych Mieszkanko praca tez jest, tylko trzeba wykazac minimum checi do niej

  • Polacy są udręczonym narodem, najpierw przez złodzieji z PO musieli emigrować a teraz przez sekciarzy z PiS ściągających ukraińców aby upokorzyc Polaków, i znów młodzi będą emigrować, a Słupca będzie za parę lat przypominać Czarnobyl.

  • Nie wiem czy chcielibyście zarabiać i pracować tak jak oni u nas…. z koleżanką pracuje ukrainka, która mówiła, że na ukrainie dostawają 3 zł na godzine a u nas 10 zł…. Koleżanka ma 2 przerwy na 8 godzin pracy. Ukrainka 1 – 15 min na 10 h pracy…..

Dodaj komentarz