Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zatrzymali sześć dowodów rejestracyjnych

Zły stan techniczny pojazdów dowożących materiały budowlane na teren jednostki wojskowej odkryli inspektorzy z Konina podczas wspólnej kontroli z Żandarmerią Wojskową z Powidza.

-14 listopada w miejscowości Niezgoda wielkopolscy inspektorzy wytypowali do kontroli sześć pojazdów ciężarowych dowożących kruszywo i piasek do pobliskiej jednostki wojskowej w Powidzu. Kontrole były przeprowadzane z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej, którzy razem z inspektorami z Konina zatrzymywali pojazdy do kontroli stanu technicznego, sprawdzenia dokumentacji oraz weryfikacji stanu trzeźwości kierujących.

Podczas działań inspektorzy zatrzymali w sumie sześć dowodów rejestracyjnych głównie z powodu złego stanu technicznego opon, nieszczelnego układu pneumatycznego, uszkodzonych lusterek oraz braków w oznakowaniu numerów rejestracyjnych na tylnych burtach. W jednym przypadku stwierdzono, że legalizacja tachografu zainstalowanego w pojeździe ciężarowym od miesiąca straciła ważność.

W związku z tym na przedsiębiorstwo zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Na kierowców nałożono sześć mandatów karnych po 200 zł oraz zakazano dalszego wykonywania przewozów do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Na podstawie kontroli wymaganej dokumentacji, w tym uprawnień do kierowania, nie stwierdzono nieprawidłowości.

Wszyscy kierujący poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu byli trzeźwi-czytamy na stronie WITD w Poznaniu.

 

 

FOTO: WITD Poznań

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *