Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zatrzymali sześć praw jazdy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zatrzymali prawa jazdy kolejnym sześciu piratom drogowym, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h.

3 października, z powodu nadmiernej prędkości, zatrzymano dokumenty trzech kierujących. Rekordzistką okazała się 19-letnia mieszkanka powiatu wrzesińskiego, która w Nowej Wsi jechała z predkością 124 km/h przy dopuszczalnych 50 km/h. Kierującą ukarano wysokim mandatem karnym oraz nałożono punkty karne. Należy dodać, że młoda kobieta odebrała prawo na początku bieżącego roku.

Na trzy miesiące uprawnienia do kierowania stracił także mieszkaniec powiatu konińskiego, który w Drążnej przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h, a także mieszkaniec Wrocławia przejeżdżający przez Przecław z prędkością 107 km/h.

Zatrzymane przez policjantów prawa jazdy zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy. Gdy kierowca, któremu zatrzymano w ten sposób prawo jazdy, będzie dalej jeździć, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do zakazu kolejnym etapem jest zupełne cofnięcie uprawnień do kierowania i aby je odzyskać trzeba przejśc procedurę ponownych szkoleń i egzaminów.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety funkcjonariusze pełniący służbę na drodze, mimo licznych apeli o rozważną jazdę, nadal ujawniają osoby, które w sposób rażący łamią przepisy i nakazane ograniczenia.

Kontrole prędkości są ważnym elementem w poprawie bezpieczeństwa na drogach i służą zmianie przyzwyczajeń kierowców z tzw. ciężką nogą.

 

 

Najnowszy komentarz
  • Prawidłowo, tylko za mało kontroli na szybkość, tych potencjalnych psychopatów, zagrażającym innym użytkownikom ruchu, należy eliminować.

Dodaj komentarz