Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zatrzymali trzy prawa jazdy za prędkość

18 maja weszły w życie zaostrzone przepisy drogowe dotyczące przekraczania prędkości. Od tego czasu w powiecie słupeckim za zbyt szybką jazdę uprawnienia straciło trzech kierowców.

W myśl nowych przepisów kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h tracą prawo jazdy na trzy miesiące. Choć takie rozwiązanie od samego początku wzbudzało sporo kontrowersji i dyskusji, policjanci przekonują, że nowe przepisy już przynoszą pozytywny skutek. – Minął dopiero miesiąc, ale już widzimy, że jest bezpieczniej- mówi Zbigniew Malina, komendant słupeckiej policji.

 

 

W ciągu pierwszego miesiąca obowiązywania nowych przepisów słupecka policja zatrzymała prawa jazdy trzem kierowcom. Żaden z nich nie pochodzi jednak z naszego powiatu. Pierwszy przypadek miał miejsce już 21 maja w Sierakowie. 23- letni mieszkaniec powiatu średzkiego przekroczył prędkość o 56km/h. Dwa dni później w Nowej Wsi w gminie Zagórów 39- letni mieszkaniec powiatu kolskiego w terenie zabudowanym jechał 131 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 81 km/h. Ostatnie prawo jazdy zostało zatrzymane 5 czerwca w Słupcy. Na ulicy Objazdowej 20- letni mieszkaniec powiatu konińskiego rozpędził się do 102 km/h. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące oraz zostali ukarani mandatem w wysokości 500 zł.


Najnowsze komentarze
  • może czas zabrać się za tych ,którzy bez prawa jazdy jeżdżą ?

  • A może czas się zabrać za kapusi.

  • i wszyscy z poza powiatu słupeckiego…. dziwne?

    • może od siebie zacznij

Dodaj komentarz