Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zatrzymani za kradzież paliwa

Policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie zatrzymali dwie osoby, które dokonały kradzieży benzyny na jednej ze stacji paliw na terenie naszego powiatu.

Podejrzani, aby zapewnić sobie bezkarność, wcześniej ukradli tablice rejestracyjne z innego auta i przełożyli je do samochodu, którym się poruszali. Kryminalni sprawdzają, czy mogli dokonać więcej podobnych czynów.

Dzięki współpracy z pracownikami stacji paliw w Wólce strzałkowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy nad ranem, 11 sierpnia, zatankowali paliwo i odjechali ze stacji nie uiszczając za nie zapłaty. Sprawcami okazali się 20-letni mieszkaniec powiatu konińskiego i 19-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego.

Zdaniem śledczych, para wcześniej zaplanowała przestępstwo, gdyż dla zmylenia obsługi, przyjechali na stację z przełożonymi tablicami rejestracyjnymi, które ukradli wcześniej od innego pojazdu.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze udowodnili również, że mężczyzna i kobieta na początku sierpnia, w podobny sposób dokonali jeszcze jednej kradzieży paliwa na terenie sąsiedniego powiatu. Kryminalni sprawdzają obecnie, czy ci młodzi ludzie mają na swoim koncie więcej takich czynów.

Za dopuszczenie się kradzieży polskie prawo przewiduje nawet do 5 lat więzienia. O losie pary zdecyduje Sąd.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz