Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zawodówka na wakacjach

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy udali się na zasłużone wakacje. Wcześniej, podczas uroczystości zakończenia roku, młodzież odebrała świadectwa, dyplomy i wyróżnienia za swoją całoroczną pracę.

Uroczystość prowadził uczeń technikum Cezary Dłutkowski. Słowa przepełnione wyrazami uznania za całoroczną pracę oraz życzenia bezpiecznych i udanych wakacji, skierowali do uczniów: Dyrektor Stanisław Marek Kłaniecki, Wicestarosta Powiatu Słupeckiego Andrzej Kin oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Leon Machowiak.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy swoimi wynikami i osiągnięciami uplasowali się w ścisłej czołówce najlepszych. Z rąk Wicestarosty Powiatu Słupeckiego i Dyrektora szkoły świadectwa z czerwonym paskiem odebrali: Dawid Wiatrowski (5,21), Damian Przybył (4,93) i Marek Szymański (4,76). Z kolei Magdalena Augustyniak, w imieniu Prezesa Zarządu Komplementariusza MOSTOSTAL Słupca, wręczyła nagrodę za dobre wyniki w nauce, bardzo dobre zachowanie oraz zaangażowanie na zajęciach praktycznych. Nagrodą został wyróżniony Miłosz Kaźmierowski. Cech Rzemiosł Różnych nagrodził uczniów osiągających bardzo dobre wyniki z zajęć praktycznych.

Na początku uhonorowano Damiana Przybyła za całokształt osiągnięć: bardzo dobre wyniki z zajęć praktycznych, godne reprezentowanie Cechu Rzemiosł Różnych w Regionalnym etapie XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” i zajęcie I miejsca oraz godne reprezentowanie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Finale Ogólnopolskim. Nagrodę dla Damiana ufundowała również Firma PRODUS Jan Czarnecki Słupca, w której Damian odbywa praktyczną naukę zawodu.

Kolejne nagrody Cechu Rzemiosł Różnych za bardzo dobre wyniki z zajęć praktycznych otrzymali: Agata Karwecka, Patryk Etynkowski i Kamil Fleciński.

W dalszej kolejności nagrodzeni zostali:

– za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Konrad Strzelczyk (4,47).
– za dobre wyniki w nauce, bardzo dobre zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły: Dawid Wawrzyniak (4,0).
– za dobre wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie:  Agata Karwecka (4,25), Sandra Wydeft (4,14), Przemysław Zaradzki (4,05), Miłosz Kaźmierowski, Patryk Etynkowski (4,08), Kamil Widman (4,0).
– za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie: Adrian Kowalewski (4,0).
– za dobre wyniki w nauce: Norbert Jeżychowski.
– za wzorowe zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły: Rafał Adamski, Krzysztof Byczkowski.
– za bardzo dobre zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły: Kamil Jeżychowski, Tomasz Łakomiak .
– za dobre wyniki w nauce, bardzo dobre zachowanie i 100% frekwencję: Patrycja Herudzińska (4,31).
– za dobre wyniki w nauce i dobre zachowanie: Paulina Jabłońska (4,08).
– za 100% frekwencję i bardzo dobre zachowanie: Damian Matuszak, Kamil Fleciński, Dawid Pawlak.
– za godne reprezentowanie szkoły i aktywny udział w życiu szkoły:  Krzysztof Baśkiewicz, Maciej Wincza, Tomasz Szeląg.
– za działalność społeczną na rzecz szkoły: Bartosz Gaca, Dominik Przybylski, Tomasz Kidacki.
– za zajęcie I miejsca w Regionalnym etapie XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” i godne reprezentowanie szkoły w Finale Ogólnopolskim – Damian Przybył.
– za I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pierwszej Pomocy PCK i OC oraz godne reprezentowanie szkoły na Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK – Dawid Wiatrowski, Adrian Kowalewski, Przemysław Zaradzki, Konrad Strzelczyk, Natalia Śmiechowska.
– za godne reprezentowanie Szkoły w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego – Szymon Gospodarek, Przemysław Izdebski.
– Konkurs Matematyczny: Technikum – Przemysław Zaradzki – I miejsce w etapie szkolnym oraz I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, II miejsce – Adrian Kowalewski, Dawid Wiatrowski, III miejsce – Kamil Jeżychowski.
– Zasadnicza Szkoła Zawodowa: I miejsce – Patryk Kujawa, II miejsce – Sylwia Kujawa, III miejsce – Jarosław Nowaczyk.
– Konkurs Wiedzy o Języku Polskim – Paulina Orzechowska – I miejsce, Karolina Stefaniak – II miejsce, Agata Karwecka – III miejsce.
– Konkurs Wiedzy o Patronie – Adrian Kowalewski – I miejsce, Mateusz Górniak, Adrian Grzelak – II miejsce, Kamila Krawczyk, Krzysztof Byczkowski – III miejsce.

Podczas oficjalnej części uroczystości, uczniowie w dowód wdzięczności za wielomiesięczny trud, obdarowali kwiatami dyrekcję, zaproszonych gości i grono pedagogiczne.

Na koniec przyszedł czas na krótką część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy I TB (Marta Wiechcińska, Krzysztof Baśkiewicz, Kamil Piotrowski) i 3 TA (oprawa muzyczna: Dawid Zieliński, Konrad Wit).

Uroczystość zakończenia roku szkolnego została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: Ilony Tylskiej i Arlety Szustakiewicz.

TEKST/FOTO: ZSZ Słupca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *