Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zbierają na tacę przez internet

“Pomóżmy parafii w Giewartowie!”- to nazwa zbiórki, jaka pojawiła się dziś w internecie.

-Epidemia koronowirusa sprawiła, że wszyscy znaleźliśmy się w nowej dla siebie sytuacji – musimy zrozumieć potrzebę zachowania ostrożności, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie powstrzymać rozprzestrzenianie się tej groźnej choroby. W związku z tym liczba wiernych mogących jednocześnie uczestniczyć w liturgii została ograniczona do 5 osób. Tak więc mogą w niej uczestniczyć wyłącznie te osoby, które zamówiły intencję.

Obostrzenie to, choć niezbędne, niesie ze sobą wielorakie konsekwencje. Kapłani, w tym nasz ksiądz Proboszcz, nie zaprzestali niesienia swojej posługi – w ramach możliwości sprawują sakramenty, odprawiają Msze święte, pogrzeby, nabożeństwa. Przede wszystkim jeszcze gorliwiej modlą się za swoich Wiernych, będąc z nimi w tych trudnych chwilach.

W zaistniałej sytuacji zostali jednak na kilka tygodni czy nawet miesięcy pozbawieni wpływów, z których utrzymywany jest kościół, podczas gdy wydatki pozostały dokładnie takie same (oświetlenie, wystrój świątyni, podatki i inne zobowiązania) i należy je regulować bez względu na to, jak duża jest taca.

Problem więc istnieje i jest on poważny. Miejmy to na uwadze i wspierajmy naszą parafię, kościoły, do których zazwyczaj chodzimy na niedzielną Mszę świętą. Znaczenie ma każda złotówka, która będzie wsparciem dla naszych kapłanów i dla naszej wspólnoty parafialnej- czytamy na stornie zbiórki.

Link do niej znajdziecie TUTAJ.


Najnowsze komentarze
 • Nie wierzę w to co czytam. W pierwszej kolejności to księża powinni się modlić żeby ludzie mieli z czego żyć i żeby to wszystko szybko się skończyło a po wszystkim starać się zachęcić wiernych do powrotu do kościoła a nie w trudnych czasach gdzie dużo osób straciło pracę albo za chwilę straci i będzie się zastanawiać z czego do gara wlozyc to jak zwykle jeszcze wyciągać łapę po te ich ostatnie grosze.

 • okropne

 • mało pasibrzuchy jeszcze mają?do kuri po kasę a nie do ludzi,którzy za chwilę nie będą mieli na chleb.

  • Nie wierzę ksiądz Proboszcz jeszcze nigdy nie wołał żadnych pieniędzy, zawsze co łaska. Zapewne któryś z parafian wpadł na ten pomysł.

  • Wstyd

 • Koronawirus obnaża całą prawdę o Kościele to instytucja i kojarzyć się będzie z tacą. Macie oczy a nie widzicie, macie uszy a nie słyszycie, rozumu nie macie więc go nie używacie.

 • Niech zadzwonią do Rydzyka on ma nasze miliony! Ta religia jest tylko dla władzy, pieniędzy, zastraszania i kontrolowanoa ludzi.

  • JACO ile milionów dałeś Ojcu Rydzykowi?Człowieku nie wierzysz Towoja wola,ale nie obrażaj uczuć ludzi wierzących.Zapewniam Cię modlitwie myślę że zrozumiesz .

 • Wstyd!!! Ludzie tracą pracę a ksiadz w Wielkim Tygodniu prosi o tacę.,niech poprosi Ojca Tadeusza.

 • “Kapłani, w tym nasz ksiądz Proboszcz, nie zaprzestali niesienia swojej posługi – w ramach możliwości sprawują sakramenty, odprawiają Msze święte, pogrzeby, nabożeństwa” Rozumiem, że za wszystkie te usługi nie pobierają żadnych opłat? Poza tym kościół jest najbogatszą instytucją w kraju, największym posiadaczem ziemskim, po skarbie państwa. Może czas sprzedać trochę ziem w tych trudnych czasach.

 • Chciwość tych facetów przebierających się w sukienki nie zna granic …. Ciekawe na co brakuje kasy ? Na alkohol ? Panienki ? Nowe autko ? Czy przełożony za mocno gnębi ?

 • Jeśli to prawda to zróbmy jak oni.

  Pomódlmy się za nich, że ale żadnej tacy 😉

Dodaj komentarz