Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zbierają żywność dla Ukraińców

Zespół Caritas Senior działający przy parafii Św. Wawrzyńca przygotowuje paczki żywnościowe na Ukrainę.

-Działamy w 6-osobowym składzie, na ten moment to wystarcza. Każda paczka to 35 artykułów spożywczych na przetrwanie dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Dotychczas udało nam się przygotować i wysłać 30 takich paczek. Było to możliwe dzięki ofiarności parafian i pracy wolontariuszy.

Parafianie dostarczali całe paczki lub poszczególne artykuły, część artykułów zakupiliśmy sami. Pomocą służyli również harcerze z grupy J. Korczaka, którzy pod opieką pani M. Główczyńskiej zbierali potrzebną żywność.

Dziękujemy księdzu Dziekanowi Tomaszowi Rysiowi za udostępnienie lokalu i wszelką pomoc. Podziękowania należą się również dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych, panu Michałowi Klotschke.
Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Słupcy z pozostałych parafii o włączenie się do akcji.

Punkt dostarczania paczek mieści się przy ulicy Okopowej, w salce parafii św. Wawrzyńca, wejście od strony Sióstr Sercanek. Dostarczać można całe paczki lub żywność o długim terminie ważności.

Czynne w środy godz. 16.30 do 17.30- mówi Jan Gorzkowski, kierujący zespołem.

FOTO: Szafa Carita


Najnowsze komentarze
  • Tylko tyle zorganizowano na Dzień Dobra?

  • Patrick Lancaster na YT pokaże Wam prawdę, jako niezależny dziennikarz z pierwszej linii frontu. Nie przy czołgu w muzeum w garniturku. Ludzie czas odkryć prawdę.

Dodaj komentarz