Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zbierają żywność w marketach

Od wczoraj, przez cały weekend w niemal wszystkich słupeckich supermarketach trwa zbiórka pod hasłem „Pogotowie św. Mikołaja”. Pomóc może każdy, wystarczy podczas zakupów wrzucić coś do wyznaczonego kosza.  

Akcja od wielu lat organizowana jest przez Bank Żywności w Koninie. Co roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia w większych sklepach dziesiątki wolontariuszy zachęcają robiących akurat zakupy do tego, by podzielili się z potrzebującymi tym co mają w koszyku. Nie inaczej jest tym razem. Od wczoraj w słupeckich marketach można spotkać osoby rozdające ulotki i zapraszające do wzięcia udziału w akcji. Jedną z nich jest Karolina Majchrzak, dla której to już druga zbiórka

 

 

Zbiórka prowadzona jest do niedzieli. Później zebrane dary zostaną posegregowane, a następnie zrobione zostaną z nich paczki które trafią do potrzebujących z powiatu słupeckiego. W akcji udział biorą wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy, 38 Słupeckiej Drużyny Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Czarne Jedynki”, Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy oraz Stowarzyszenia im. św. Brata Alberta w Słupcy. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji!


Brak komentarzy

Dodaj komentarz