Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zbierali krew dla Polski

Ponad 30 osób wzięło udział w akcji „Zbieramy krew dla Polski”, którą przeprowadzono dzisiaj w Słupcy. Organizatorami zbiórki są: sieć sklepów Intermarche i Bricomarche oraz Polski Czerwony Krzyż.

Siódma edycja akcji „Zbieramy krew dla Polski” obejmie w tym roku 165 miejscowości w całym kraju. Wśród nich nie zabrakło także Słupcy, do której mobilny punkt poboru krwi przyjechał po raz czwarty. Zbiórka z roku na rok cieszy się sporym zainteresowaniem, a mieszkańcy Słupcy z chęcią dzielą się najcenniejszym darem życia, jakim jest krew.

 

 

Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu nie był jedynym nietypowym pojazdem, który staną dziś na parkingu przed słupeckim Intermarche. Dzięki ratownikom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu klienci sklepu oraz przechodnie mogli dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy, oraz samemu spróbować swoich sił w tym temacie.

Wojciech Młodożeniec, naczelnik OSP Kamień

 

 

Łącznie do udziału w akcji zarejestrowały się 44 osoby. Ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli jednak zostać dawcami. Ostatecznie krew oddały 34 osoby, a każda z nich oprócz standardowego zestawu krwiodawcy (czekolady i napój) otrzymała od sklepu Intermarche upominek.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *