Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zbudują Klub Dziecięcy i rozbudują remizę OSP w Powidzu

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Powidzu powstanie Klub Dziecięcy. Ponadto rozbudowana zostanie remiza tamtejszej OSP.

-Rozbudowujemy infrastrukturę społeczną na terenie Gminy Powidz – powstanie klub dziecięcy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Powidzu (miejsce opieki dla dzieci do lat 3) oraz rozbudowana zostanie remiza OSP Powidz.

Możliwe jest to dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 3 491 800 zł. Zawarliśmy umowę z Wykonawcą FENIX BUDOWNICTWO sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Romana Sucholasa ,która zrealizuje oba obiekty za kwotę : 4.034.456,95 zł. Planowany czas zakończenia inwestycji to koniec przyszłego roku.

Stworzenie miejsca opieki do lat 3 pozwoli podnieść jakość usług społecznych na terenie gminy oraz umożliwi wcześniejsze podjęcie pracy przez młodych rodziców .Rozbudowa dotyczy obiektu na podwórzu szkolnym i nastąpi w kierunku północnym oraz zachodnim (w kierunku ul. Bilskiego). Powierzchnia pomieszczeń w rozbudowanej części to prawie 130 m2.

Rozbudowa remizy to temat, o którego starania podejmowane już były przez wiele lat (za prezesury w Zarządzie dh J. Szczepaniaka), w związku z dynamicznym rozwojem jednostki i pozyskaniem nowego sprzętu na który było coraz mniej miejsca. Podczas podpisania umowy z Wykonawcą były obecne władze jednostki: Prezes OSP Powidz dh Michał Wysocki oraz wiceprezes dh Mateusz Morzyński.

Rozbudowa nastąpi o ponad 300m2 w kierunku cmentarza w formie parterowej (o 2 garaże, część biurową, szatniową, dyżurkę oraz pomieszczenia które będzie również wykorzystać na realizację zadań własnych gminy m.in. w zakresie bezpieczeństwa (np. dla Policji)-informuje wójt, Jakub Gwit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *