Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zbudują nowy chodnik przy Ratajczaka?

Interpelację dotyczącą budowy chodnika przy ulicy Ratajczaka na odcinku od ulicy Powstańców Wielkopolskich do Promenady Niepodległości złożył radny, Marcin Pietrzykowski.

-Ulica Ratajczaka stanowi jedną z głównych arterii komunikacyjnych dla mieszkańców miasta. Ponadto wyszczególniony odcinek ulicy jest ważnym miejscem przemieszczania się pieszo mieszkańców ulic: Ratajczaka, Pogodnej i Jeziornej.

Dotychczasowy stan techniczny stanowi wiele zastrzeżeń oraz powoduje problemy z poruszaniem się, szczególnie osób starszych i rodziców z wózkami dziecięcymi.

Dlatego ważne jest podjęcie działań w celu budowy nowego chodnika-czytamy w interpelacji radnego.

 

FOTO: Poglądowe

13 odpowiedzi

   1. Batorego, Jana Kazimierza, Łokietka,
    Przemysła II, Sikorskiego, Ogrodowa, Szeluty, Polna, Parkowa, Smugowa, Bóźnicza, Wąska, Krzywa, Jeziorna, Wojska Polskiego, Powstańców Wlkp., Wspólna, Warszawska, Kościuszki, Traugutta. Naprawdę się nie doczekałeś? Może problem w tym, że ciebie jeszcze nie ma i dopiero nastaniesz, a wtedy zobaczysz, że jednak mamy wyremontowane ulice. Nie wszystkie, ale mamy. Remonty ulic, to nie są działania na rok, to inwestycje rozłożone w czasie.

    1. Nie masz sie czym chwalić Pyrzyk jak na kilkanaście lat rządzenia. Rynek remontujesz juz 10 lat. Popatrz na Wrześnię, Zagórów

 1. Ja składam wniosek o utworzenie specjalnej komisji która badałaby każdego potencjalnego kandydata na burmistrza pod względem psychiatrycznym

 2. Może trochę mniej polityki w tym całym problemie.Jak Świat światem każdy ma prawo mieć swoje preferencje polityczne ale też Każdy powinien mieć zdrowy rozum i sam indywidualnie oceniać problem.Jeśli chodzi o ulicę Ratajczaka to rzeczywiście jest to pilna sprawa do załatwienia.Ulica i chodnik są w stanie fatalnym jest to infrastruktura lat z ( nie wiem ale przynajmniej o ile pamiętam ) z roku 1970.Co chwila awarie wodociągu Ja już pamiętam co najmniej trzy następnie łatanie a tym samym stan jezdni w stanie krytycznym.Jeśli chodzi o chodniki to szkoda mówić ale to niestety jakoś wykonania jest taka jaka jest i tu niestety z pretensjami doPRL-u tak to zrobiono.Ale tak mogą powiedzieć i mieszkańcy z wielu innych słupeckich ulic… Niestety problem polega na tym,że ulica Ratajczaka jest ulicą dość ważną dla Słupcy ulicy gdzie mieści się miejskie targowisko a tym samym duży parking, strażnica Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna oraz dwie Galerie Handlowe… a z tym wiąże się spory ruch…Nie wiem być może jakoś nawierzchni drogi jak i chodników nie jest jakąś tragedią i może być traktowana przez włodarzy Miasta traktowana z przymrużeniem oka ale już za pewnie stworzenie bezpieczeństwa mieszkańców jak i innych użytkowników tego terenu.Dzięki p.Radnemu,że to zgłosił.Ulica na pewno ze względu na podane wcześniej okoliczności zasługuje na nie tylko naprawę ale przebudowę.Nie może być tak ,ze w dni targowe wyjazd z posesji mieszkańców ul Ratajczaka był sporym problemem a tak jest na dzień dzisiejszy…oczywiście gdzieś ta infrastruktura musi istnieć ale nie może też utrudniać życia mieszkańcom( niemożliwość wyjazdu z posesji,parkowanie na posesjach)….Popieram projekt p.Radnego w całości ….Włodarze miasta do dzieła!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *