Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zdalne nauczanie w Ekonomiku

Przerwa w zajęciach w związku z epidemią koronawirusa dla uczniów szkół nie oznacza czasu wolnego od nauki. Postanowiliśmy sprawdzić jak sytuacja wygląda w naszych placówkach.

-Zgodnie z rozporządzeniem MEN w dniach od 12 do 24.03.2020r. zajęcia w szkołach zostały zawieszone. W tym okresie nauczyciele oraz chętni uczniowie podejmowali działalności na szkolnej platformie edukacyjnej Moodle: strona szkoły/zakładka dla ucznia/platforma e-learningowa/zajęcia.

Nauczyciele umieszczali materiał powtórzeniowy dla uczniów na platformie, a także prowadzili dla chętnych lekcje online za pomocą łączy wideokonferencyjnych TRueConf, ZOOM czy Skype; pozostawali też w kontakcie mailowym i telefonicznym z uczniami i wychowankami; prowadzili konsultacje przy pomocy komunikatorów mng i WhatsUp.

Do dyspozycji uczniów pozostawali też doradcy zawodowi, biblioteka i pedagog szkolny. W chwili obecnej opracowywane są rozwiązania organizacyjne- dostosowanie planów i programów nauczania do nowego rozp. MEN z 20.03.2020 celem rozpoczęcia obowiązkowego kształcenia zdalnego od 25.03.2020 (zgodnie z rozp. MEN)- tłumaczy dyrektor szkoły, Karolina Rakowicz.


Najnowszy komentarz
  • Wszystkie szkoly to robia Ekonomik nie jest wyjatkowy…nie rozumiem tego …smutne…

Dodaj komentarz