Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zdecydowana przegrana

3:0 ulegli seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego wrzesińskiej Victorii. Dwa ostatnie gole wpadły jednak w końcówce, a na wynik meczu istotny wpływ miała pierwsza połowa. Mimo to Victoria zasłużenie sięgnęła po komplet punktów.

Słupczanie nie przystępowali do tego meczu w roli faworyta, a trener Marcin Woźniak dokonał kilku istotnych zmian w porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniem. W ekipie gospodarzy w wyjściowej jedenastce zabrakło natomiast Macieja Lisieckiego. W pierwszych 45 minutach mimo wielu fauli i ostrej gry tak naprawdę oba zespoły nie stworzyły sobie wielu sytuacji bramkowych. Słupczanie nie zagrozili bramce Tobiasza Nowickiego praktycznie ani razu, natomiast drużyna z Wrześni raz postraszyła Krzysztofa Sikorskiego niecelnym strzałem z dystansu i nieudanym uderzeniem głową po stałym fragmencie gry.

Niestety w 22 minucie w na pozór całkowicie niegroźnej sytuacji piłkę zmierzającą w kierunku słupeckiej bramki próbował przeciąć Michał Walerczyk. Stoper SKP zrobił to tak niefortunnie, że całkowicie myląc Sikorskiego skierował futbolówkę do własnej bramki. Do przerwy Victoria atakowała co raz śmielej, jednak tak jak z gry słupczan nie wiele z tego faktu wynikało.

Trener SKP zareagował błyskawicznie i od razu po przerwie zdjął z boiska bezproduktywnego Sebastiana Jasiaka, a także Marcina Michałowskiego w ich miejsce wstawiając Dariusza Gromanowskiego i Norberta Lorenckiego. Obraz gry nie uległ jedna wielkiej zmianie. To Victoria miała jeszcze, co najmniej trzy groźne sytuacje bramkowe. Raz SKP uratował słupek, a dwukrotnie strzały gospodarzy okazywały się minimalnie niecelne. Najgroźniejszą okazją przyjezdnych było uderzenie głową wprowadzonego w końcowych minutach na plac gry Bartosza Łysiaka, które minimalnie minęło bramkę Victorii. W ostatniej minucie i w doliczonym czasie gry to miejscowi zdobyli dwie bramki. W zamieszaniu w polu karnym zawahał się Jakub Woźniak, który próbował przyjąć futbolówkę. Ta sztuka mu się nie udała i bezpańska piłka trafiła do Victorii. Chwilę później było 2:0. Ostatnia kontra gospodarzy również zakończyła się zdobyciem gola ustalającego wynik spotkania.

Victoria Września – SKP Słupca 3:0 (1:0)

SKP: Krzysztof Sikorski, Patryk Krawiec, Michał Walerczyk, Piotr Andrzejczak, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Marcin Michałowski (45` Norbert Lorencki) Jakub Woźniak, Mateusz Duszyński (21` ż.k. Michał Lorencki), Kamil Stefaniak(80` Bartosz Łysiak, Sebastian Jasiak(45` Dariusz Gromanowski)

Rezerwowi: Bartosz Przybyła, Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Bartosz Łysiak, Bartosz Bednarowicz, Łukasz Jaszczak, Dariusz Gromanowski

Victoria: Nowicki – Przybylski, Nowicki, Góralski, Buczek – Goździaszek, Ławniczak (75. Dederko), Krawczyński, Matuszak (70. Zieliński) – Buczkowski (72. Lisiecki) – Topolski (82. Juchacz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *