Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„(…)Zdemistyfikować wszystkie fantasmagorie, które są przekazywane przez pana starostę”

Do tematu Spotkania Noworocznego organizowanego przez Starostwo Powiatowe podczas czwartkowej sesji odniósł się radny, Ryszard Pilarski.

O spotkaniu podczas którego Powiat podsumował swoje działania w 2022 roku pisaliśmy TUTAJ. Był na nim obecny również sam radny, który jednak krytycznie ocenił to, co na nim zobaczył.

-Wspaniali uczniowie naszej Szkoły Muzycznej, w szczególności 8-letni Szymon Gośliński oraz bohaterski strażak PSP Słupca, Arkadiusz Wojtkowiak ratujący życie człowieka w niedawnym wypadku w Woli Koszuckiej Parcele. To jedyne godne odnotowania akcenty spotkania, na które dostałem zaproszenie. Sądziłem, jak widać naiwnie, że dowiem się czegoś na temat przyszłości naszego regionu, posłucham ciekawych wypowiedzi samorządowców i dowiem się z jakimi problemami przyjdzie nam się zmierzyć. Dostałem tymczasem garść demagogicznych wypowiedzi o połowie miliarda złotych jakie nasz „nieoceniony” Starosta „zorganizował” dzięki przychylności swoich kolegów z PiS. I ten cały „spektakl” z pieniędzy podatników…kampania w powiecie już dawno rozpoczęta. Tylko na odśnieżanie drogi pieszo-rowerowej, jak na przykład Niezgoda-Powidz, już niestety nie starczyło. Żenujące!- napisał w swoim mediach społecznościowych Pilarski.

Do jego komentarza odniósł się także starosta. -Pół miliarda złotych, które Zarząd Powiatu pozyskał w tej kadencji to fakt. Te pieniądze trafiły do nas dzięki pracy urzędników starostwa, Powiatowego Zarządu Dróg, szpitala, szkół, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, ale też dzięki życzliwej pomocy posłów Prawa i Sprawiedliwości, zrozumieniu potrzeb naszego powiatu.Może się to nie podobać tym, do których za poprzednich rządów trafiała większość funduszy ze środków centralnych – szefom wielkich miast, takich jak Warszawa, Wrocław czy Poznań. Ale dziwię się lokalnemu działaczowi Platformy Obywatelskiej, że tego nie rozumie. A może nie chce tych pieniędzy, bo przyznał je nam rząd, którego nie lubi? Trochę to dziecinny sposób myślenia, podobnie jak zarzut, że po opadach śniegu nie odgarnięto… ścieżki rowerowej. Jeśli to zdaniem polityka PO był w ubiegłym tygodniu główny problem komunikacyjny mieszkańców powiatu, to jestem dziwnie spokojny o wynik przyszłorocznych wyborów.I jeszcze jedno – nasze spotkanie noworoczne nie było finansowane z pieniędzy podatników. Udział w nim był również dobrowolny, a wyjścia z sali nie były zamknięte na klucz..-napisał na Facebooku Jacek Bartkowiak.

 

 

O całej sytuacji Pilarski raz jeszcze mówił podczas czwartkowej sesji Rady Miasta.-Oczywiście nie dziwi mnie po raz kolejny, że pan starosta używa tego języka wobec innego adwersarza na tym portalu mówi, że jego wywody są utopijne i jakieś fantasmagoryczne. W każdym razie przyzwyczajeni jesteśmy do tego języka. Już nas kiedyś pan starosta do Berlina wysyłał także to akurat mnie nie dziwi. Ja tutaj nie neguję żadnych inwestycji, bo one są potrzebne i tak naprawdę cieszą te inwestycje bo z nich wszyscy korzystamy. Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Dlaczego tak skrupulatnie odczytane w ciągu pięciu minut wystąpienie nie zawierało nic poza tymi drogami?

Do Powiatu należą 23 jednostki organizacyjne, a pan starosta ograniczył się w zasadzie tylko do Powiatowego Zarządu Dróg. Fajnie, tylko musimy tez wiedzieć, że 300 milionów z tego pół miliarda, o których pan starosta tak głośno mówi to jest właściwie kwestia Powidza i jednostki wojskowej- mówił Pilarski, który podkreślał, że we wspomnianym wystąpieniu brakowało mu informacji o działaniu służb mundurowych, szpitala, czy też powiatowych szkół. Dodał także, że niektóre ze środków na drogi i szpital pozyskane zostały jeszcze przez wcześniejszy Zarząd.

-Nie do końca wszystko to co pan starosta mówi i jego minister Hoffman o tych wszystkich zaniedbaniach przez ostanie lata jest prawdą. To był taki koncert, który miał tylko podkreślić to, jaki PiS jest dobry- jak wiele robi w Powiecie- kontynuował Pilarski.Radny mówił także o wsparciu finansowym, jakie w ciagu ostatnich lat płynęło od miejskiego do powiatowego samorządu. Jak tłumaczył razem to prawie 4 miliony złotych. -Pan starosta nie zająknął się o tym kompletnie. Nie podziękował nikomu ani miastu, ani panu burmistrzowi, ani radnym. Nieważne. Chciałbym tylko, żeby to wybrzmiało, żeby zdemistyfikować wszystkie fantasmagorie, które są gdzieś przekazywane przez pana starostę. Pewnie to nie były jakieś lotne rzeczy, nie służyły jego kampanii, którą już jak widać rozpoczął. Szkoda, że nie powiedział o inwestorze, którego dawno temu się zobligował ściągnąć, no tego się nie udało- mówił radny.

 

Spotkanie Noworoczne w Powiecie Słupeckim

 

31 odpowiedzi

 1. Panie Ryszardzie, uda się z inwestorem. Kiedy? Jak partyjni koledzy pana starosty, jakiegoś inwestora ubezwłasnowolnią.
  Co się zaś tyczy opadów śniegu w kontekście problemu komunikacyjnego, to pan starosta nie bierze pod uwagę, że mieszkańcy powiatu, którzy korzystają ze ścieżki rowerowej, żeby dojechać do pracy, też płacą podatki i powinni mieć odśnieżoną ścieżkę rowerową. O przepraszam, zapomniałem, że „podatnik rowerowy”, to według pomyślunku „pisowskiego naczelnika”, podatnik gorszego sortu.

 2. Oj myli się pan, panie starosto przypisując zasługi uzyskania połowy miliarda pańskim urzędnikom. Pozyskanie tych pieniędzy nigdy nie byłoby możliwe, gdyby nie racjonalne rządy koalicji PO-PSL. To poprzedni rząd stworzył solidne fundamenty gospodarcze, które owocują teraz wzrostem PKB. I ciągle udaje pan, że nie wie, iż nie byłoby tych pieniędzy dla akurat naszego powiatu, gdyby nie baza NATO w Powidzu. Niech pan nie zapomni odmeldować pisowskim ministrom, że uprawia pan zgodnie z wytycznymi prezesa i byłego bankowca, propagandę sukcesu, jak za towarzysza Gierka. „Wychowanie”w bezwzględnym partyjnym posłuszeństwie zabija pluralizm polityczny i jest szkodliwy dla demokracji. Z pańskiego odmeldowania się słowami „tak, panie ministrze” na spotkaniu w szkole muzycznej, pokazał pan, że został wychowany w bezwzględnie bezkrytycznym posłuszeństwie przełożonym, co pokazuje z kolei że bycie bezmyślnymi marionetkami nie jest skomplikowane.

 3. Życzliwa pomoc posłów PiS? Określenie „życzliwy” w stosunku do aferzystów jest co najmniej śmieszne i pozbawione krytycyzmu.

 4. Umiejętność utrzymania odpowiedniego kanonu zachowania stosownie do okoliczności jakby była panu staroście obca. Z jednej strony dzieci – uczniowie szkoły muzycznej, z drugiej polityka. Obrzydliwe.

 5. Sukces kłuje w oczy, to widać. A jeden z drugim wsadzi dupę w samochód i będzie jeździł po drogach.
  Znając ludzką zawiść, woleliby pewnie kulać się po tych dziurach, byle nielubiany starosta nie miał czym się pochwalić.

  Co do Pilarskiego… nie wymaga komentarza. Wystarczy przeczytać 🤣🤣🤣. Zdolny NKWD-zista.

  1. Po to są drogi, żeby po nich jeździć. Przeciwnicy starosty mają fruwać? Dostaną zakaz użytkowania tych dróg?

 6. Al Harab, wyrażasz swoje myśli stosując słownictwo, które jest totalitarne i wywodzi się z mrocznego okresu historii. Twoje struktury myślowe nawiązują do okresu stalinizmu i są odzwierciedleniem zapatrywania na politykę .
  Sytuacja drogowa powiatu nie odzwierciedla tego, co się dzieje w Polsce, a co jest spowodowane labilnym działaniem PiS. Powiat słupecki jest w Polsce, a nie odwrotnie. Sytuacja w kraju w końcu odbije się na sytuacji w powiecie. Gdzie się wtedy pokulasz?

 7. NKWD-zista? Pomyliło ci się z serialem radzieckim „Siedemnaście mgnień wiosny”, jeżeli uważasz radnego Pilarskiego za agenta Stirlitza.

 8. Dwucyfrowa inflacja gwarantuje rekordowe wpływy do budżetu. Miliony do gmin płyną więc kosztem obywateli. To my wskutek inflacji obrywamy po kieszeniach, a starosta sugeruje, że PiS dało nam na drogi.

 9. Czytając te komentarze to zastanawiam się KTO to pisze i w jakim celu? Rozumiem,że każdy Obywatel ma prawo mieć swoje zdanie i opinie ale niech to będzie rozumne i wyważone ,przemyślane.Nie jestem zwolennikiem żadnego z ugrupowań, nie za tym by samozwańcze grupki partyjne ( w ilościach śladowych tak PO na grudzień 2018 ok 11 000 członków, PiS w tym samym okresie ok20 000 członków)rządziły i narzucały swoje fanaberie.Ale niestety żyjemy jak żyjemy wszyscy nie możemy rządzić więc jest jak jest szkoda tylko ,że aktualnie przegrani przez 7 lat nie potrafią się pogodzić z przegraną i twierdzą,że demokracji teraz nie ma (jak rządzili wtedy była)….ale do rzeczy o ile tą całą wierchuszkę mogę zrozumieć potracili stanowiska,wpływy /choć nie do końca bo wielu z nich wypłynęło na szerokie wody w Unii i teraz starają się robić koło pióra POLSCE to ciężko mi zrozumieć pewne komentarze tu na dole zwykłych akurat w tym przypadku Nas Słupczan….Wiadomo,że jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził…hasacie od lasa do sasa temu nie pasują drogi,następnemu,że ścieżka rowerowa nie odgarnięta następny ma zarzut ,że inflacja daje większe wpływy (to co Bartkowiak spowodował inflację????)Nie mam zamiaru bronić wystąpienia Starosty ( nie wiem ale pewnie z PiS ) bo nie znam szczegółów ale co w tym dziwnego wszyscy tak robią i najdziwniejsze jest to,że jak rządzi przedstawiciel to cacy gdzie inni czambuł….Nie uważam też ,że Starosta wszystko robi super ale jak w życiu jedni docenią drudzy ganią….podsumowując trochę rozwagi i rozumu

  1. bolo12
   Napisałeś:
   „ciężko mi zrozumieć pewne komentarze tu na dole zwykłych akurat w tym przypadku Nas Słupczan…. Nie mam zamiaru bronić wystąpienia Starosty ( nie wiem ale pewnie z PiS ) „.

   Niby jesteś slupczaninem, a nie wiesz do jakiej partii należy starosta.

   1. A czy to takie ważne w tym wszystkim w jakiej partii jest Starosta…nie przywiązuję do tego wagi…ważne ,że cokolwiek robi ale jest grupa osób której zawsze coś nie pasuje….

  2. Koło pióra, jak się wyraziłeś, nie robi Polsce nikt inny, jak ci, którym zawdzięczamy wstrzymanie funduszy z Unii Europejskiej. Bartkowiak inflacji nie spowodował, ale niewątpliwie zrobił to rząd PiS.

 10. Moi drodzy, jeżeli wszystko to, co się dzieje na poziomie powiatu będziecie postrzegać przez pryzmat polityki ogólnokrajowej, to Wasz wybór. Myślę jednak, że to fałszuje rzeczywistość. Staram się zmienić na lepsze nasz, słupecki, lokalny kawałek świata. Powstają lepsze drogi, udało się dokończyć budowę i doposażyć szpital. Na to wszystko potrzebne są pieniądze, które same tu nie przyjdą. Ktoś decyduje o tym, czy dotacja trafi do Warszawy, Gliwic, czy Słupcy. I tym, których decyzje są dla nas korzystne, wypada podziękować. Miłego weekendu :)

  1. Panie starosto, powiedzmy sobie wprost: Metody, którymi się Pan posługuje to po prostu obrzydliwy szantaż. „Wybierzcie mnie, to będą pieniądze. Nie wybierzecie mnie, nie będzie pieniędzy”. Mówił Pan to już podczas kampanii wyborczej. Tyle tylko, że gdyby starostą był np. pan Kiełbowicz, to te inwestycje też by były. Niewiele tu od pana zależy. Kolesie w Warszawie decydują. A o pana kompetencjach już od dawna głośno. Urzędnicy starostwa szybko się na Panu poznali…

  2. Myślałem, że napisze pan w kierunku krytykantów pańskich rządów, że drzwi powiatu nie są zamknięte na klucz i zawsze można go opuścić 😁. Co nam po korzystnych decyzjach finansowych dla powiatu, jeżeli w skali kraju mamy rozpie*duchę?

  3. Decyzje o dofinansowaniu do zakupu sprzętu medycznego dla słupeckiego szpitala też były korzystne, a jednak podziękowania w kierunku władzy miasta nie padły na spotkaniu. Kulturalnym albo się jest, albo próbuje się stwarzać pozory.

 11. Instytut Pamięci Narodowej na nagrody za 2022 rok przeznaczył rekordową kwotę – bo aż 12 599 730,40 zł… Czterokrotnie więcej niż w 2021 roku, gdy na nagrody dla swoich pracowników IPN przeznaczył ponad 3,6 mln zł. Wyrównali sobie inflacyjne straty.

 12. Przypominam ,,wielbicielom” rządów PO-PSL co mówili Wam Rostowski /piniędzy nie ma i nie będzie/i Tusk który ,,nie miał kluczy.” Kto tu,, kłamał”?

  1. Za Tuska ludzi nie inwigilowali. Za Tuska ludzi było stać na zakup opału. Morawiecki w lipcu ub. roku zapewniał, że jesienią i zimą nie zabraknie węgla. Cena węgla miała spaść. Na ile jego obietnica była prawdziwa? Rząd PiS w ciągu 8 lat zadłużył nas na prawie taką kwotę, co poprzednie rządy przez ponad 20 lat. Kto to będzie spłacał? Wiesz ile w ciągu ostatniego roku straciłaś pensji przez inflację? 20%. Inflację mamy najwyższą od 25 lat. Najniższą liczbę urodzin od zakończenia II wojny światowej. Przez 7 lat rządów PiS upadło ponad 120 tysięcy gospodarstw rolnych. Dlaczego prawie 75% deficytu znajduje się poza kontrolą parlamentu?

   1. Do Szanownego GUCIA ; nie wiem jak z intelektem (bez obrazy)ale Twój tok myślenia jest przekazem totalnej opozycji z którą człowiek zdrowo myślący nie powinien się zgodzić.
    Skąd ta pewność ,że ludzi nie inwigilowali ? Pewnie mnie czy Ciebie nie ale tych znaczących na pewno…i to samo teraz nas maluczkich to mają w czterech literach i nie musisz się obawiać…a tak nawiasem dzięki sieciom komórkowym sami stwarzamy takie możliwości zrezygnuj z komórki i nie będzie problemu….jeśli chodzi o węgiel to powinieneś wiedzieć co sprawiło,że węgla przy brakło a ceny rosły z godziny na godzinę od 1250zł – ok 4000zł i pytanie musiały skoro teraz cena średnio za ekogroszek to 2000zł?….Nie twierdzę ,że rządzący są cacy ale z kłopotami przy wielkiej destrukcji twoich ulubieńców sprawę załatwiono …dostałeś dodatek 3000 tysiaki? więc jeśli węgiel po1980 zł za tonę — 1000zł to ile kosztował Cię węgiel…mało mając te 3tys możesz sobie kupić na składzie ( Młodojewo oferta 1650zł –1000zł to po ile wyjdze tona????
    Co do zadłużania to nie bardzo mam wiedzę ale różne są opinie .Jak słuchamy TVN i tych wybitnych ekonomistów to taki wychodzi obraz ale inni tak nie uważają więc ja osobiście uważam, że prawda jest tam gdzieś po środku…a co do wiedzy ,zdolności przewidywania to wiemy co było „pinindzy nima i niebędzie” Rostowski/ Polska zbankrutuje niejaki naczelny ekonomista Rząsa itd….podniesli wiek emerytalny, za….li OFE i pracowałeś w większości za 5zl i to na czarno .
    Jeśli chodzi o inflację to przecież Kto sam wyciąga wnioski to musi wiedzieć ,że to też sytuacja złożona bo to wojna ta rzeczywista sprawia kłopoty i ta druga „wojna” z Komisją Europejską za sprawą twych ulubieńców totalnej (nie wyszła ulica to pomaga zagranica) jakieś kary za Turów, za Sądy teraz słyszę ,że lasy na tapecie….Oczywiste jest ,że inflacja jest wysoka ale tak jest na całym świecie…a czy mogłaby być niższa? pewnie tak bo osobiście uważam , że nie wszystko musiało tak zdrożeć przykład węgiel …a narzucanie dyrektyw przez Unię co do cen energii, zamykanie kopalń (kto zamykał kopalnie, Kto nawet nie rozpoczął budowy elektrowni jądrowej choć takie były obietnice… i takich spraw jest wiele….oczywiście, że Rządzący dołożyli cegiełkę do wzrostu inflacji / różnego rodzaju tarcze ok 200 miliardów dodatkowo wpuszczonych na rynek ale to pewnie w dużej mierze ratowało miejsca pracy …stopy procentowe itp.
    Co do dzietności to prawda mało się rodzi ale jakbyś spojrzał obiektywnie to przynajmniej zauważyłbyś ,że mieli jakiś pomysł 500+ a, że nie do końca dało to efekt…ale myślę,że z brakiem większych urodzin to wygodnictwo młodych i po prostu składa się wygodnictwo nie mieć dzieci ,nie mieć problemu i żyć na luzie….bo bajka totalnej bo brak mieszkania,brak żłobka,przedszkola to tylko część prawdy…osobiście uważam ,że w dużej mierze sprawiła właśnie polityka liberałów z Tuskiem na czele…po pierwsze wyprzedaż dużych Firm za grosze co sprawiło,że bezrobocie było na poziomie 27% , jak praca była to na czarno, ewentualnie najniższa krajowa ,jakieś umowy zlecenia, umowy o dzieł itd…i tu tkwi przyczyna bo jak można cokolwiek planować jak nie wiesz czy za miesiąc nie stracisz pracy….teraz też pewnie nie jest idealnie ale nie musi być tak źle co można obserwować po hulankach w galeriach,multi kinach MC DONALD i innych.
    Co do gospodarstw tego nie wiem ale jasne ,że Ktoś miał 3h to z tego rodziny nie wyżywił więc szedł dodatkowo za 5 zetów do pracy i zapierdalał po 18 godzin (Tuskowe czsy) teraz idzie do pracy jako tako zarobi (21,60zł na godz) pieprzy prowadzić gospodarstwo…sprzedaje a jak nie to użytki i parę złotych z Uni.
    Więc jak widzisz nie do końca jest tak jak przedstawiasz…a ostatnie wypowiedzi twojego Guru 20% podwyżka dla sfery budżetowej, miliardy na szpitale, powrót do esbeckich emerytur z wyrównaniem po 100.000 pytam Polska niby w ruinie i skąd ten rycerz na białym koniu to weźmie….a z Unii bo środki są tylko zamrożone…..a przykład bezradności pokazali przy budowie autostrad gdzie ludziom nie płacono za wykonane usługi ,popełniali samobójstwa ( pewnie usłyszę ,że to nie Oni tylko Firmy zagraniczne ale to Oni byli Inwestorem) , Warszawa bodajże 3 kadencje rządziła PO i do czego doprowadzili ,że Czajka się ze…ła i mądry PO-wiec nie zrobił nic (Ktoś powie mały kataklizm), w spalarnie włożyli miliardy i też kicha….i na koniec żeby nie było ,że teraz to wszystko jest idealne, też mam zastrzeżenia do wielu spraw,sytuacji i pewnie wiele można by zrobić lepiej ale polityka zawiści na to nie pozwala i pewnie długo nie pozwoli…nie wiem w jakim wieku jesteś człowieku i nie wiem jakie masz porównanie Ale młodzi mieszkają w ładnych blokach choć większość tylko wynajmuje ale stać ich na to, inflacja szleje ale ze sklepów wyjeżdżają pełne wózki, samochody hulają a benzyna taka droga 7.59 ( w Niemczech 1,9 x 7,76=9 zl) , w Mc Donaldach tłumy itd…masz człowieczku okazję zrewidować to co napisałeś ale zapewne z przekazu (oglądasz za dużo tych najmądrzejszych z TVN, gazety wyborcze itd oraz wypowiedzi RYCERZA na Białym (ale co nieco zdezelowanym)….pozdrawiam

    1. Za rządów PO-PSL nigdy nie było tak wiele afer, jak za rządów PiS. Niektórzy z polityków opozycji twierdzą, że rządy PiS, to nic innego jak zakamuflowana forma autorytaryzmu z prezesem Kaczyńskim na czele i nie da się zaprzeczyć, że część elektoratu, jest przekupywana socjalem, co jest dyskusyjne i prowadzi do rozchwiania politycznego i destabilizacji gospodarczej. Teraz mamy wzrost gospodarczy, ale za chwilę może go nie być i rodzi się pytanie „co wtedy”? Podstawy demokratyczne zostały naruszone przez destruktywne działanie w sądownictwie ( TK i SN), co w rezultacie tworzy obraz autorytaryzmu kierowanego przez prezesa, a to z kolei wpływa negatywnie na nasz wizerunek w UE, podobnie jak Węgier. Niewątpliwie jesteś populistą. Rozdmuchany socjal jest groźny dla gospodarki.
     Dobrze, że ktoś w ogóle chciał te nasze firmy kupić. Te firmy były zacofane, co wynikało z realnego socjalizmu zapóźnionego gospodarczo. Trzeba było w nie włożyć znaczne nakłady finansowe i to dzięki inwestorom zagranicznym staliśmy się konkurencyjną gospodarką nastawioną proeksportowo, co nam równoważy bilans handlowy. Gdyby nie Balcerowicz, Tusk, Bielecki, Buzek i pierwsze rządy solidarnościowe, to dzisiaj nie mielibyśmy wzrostu gospodarczego. Taki chcesz być mądry, a nie rozumiesz, że gospodarka to ciągłość decyzyjna na przestrzeni wielu lat, a nie „tu i teraz”. Proponuję lekturę „Sto dni Balcerowicza”.

     P s. Do awarii nie doszło w oczyszczalni CZAJKA. To była awaria rur w drodze do oczyszczalni. Awaria układu przesyłowego.

    2. Czemu przybrakło węgla? Rząd PiS prawie 3-krotnie zwiększył import węgla
     z Rosji i wydał kilkanaście miliardów na wygaszanie polskich kopalń. jak
     Putin rozpętał wojnę, to importu węgla z Rosji nie ma. Ciągle niestety
     wywozimy nasz węgiel. Wartość wywozu węgla w styczniu 2022 r. to 549
     mln, a w czerwcu 2022 r. – 632 mln.

    3. Z 500+ mieli jakiś pomysł, ale nie do końca dało to efekt? Może więc lepiej by zrobili, żeby pieniądze wpakowane w 500+ przeznaczyli na
     infrastrukturę związaną z zaopiekowaniem małych dzieci ( żłobki,
     przedszkola). Weź np. taki Poznań. Już 6 lat temu żłobek kosztował tysiąc złotych na miesiąc za jedno dziecko. Po co młodym ludziom 500+, jak co najmniej drugie tyle muszą wyłożyć na żłobek? Myślisz, że dzisiaj ludzie nie pracują na czarno albo za najniższą krajową? Rządy PiS dają gwarancję, że pracy nie stracisz? Nie dają. 200 miliardów dodatkowo wpuszczonych na rynek ratowało miejsca pracy? Wiesz ile pracodawcę kosztuje co miesiąc zatrudnienie pracownika? Prawie 5 tysięcy. Wielu z nas przy takich rządach jak obecne straci pracę. Kwestia czasu.

 13. Zgoda że M. Morawiecki ale wówczas szkoda- bo nie słuchali!!!A Gucio nie słuchaj tylko tuby Tuska /TVN/.

  1. Co ty pie*rzysz? Nie słuchali? Morawiecki posiadał możliwości współkreowania decyzji podejmowanych przez Tuska. Np. w sprawie OFE , podwyższenia wieku emerytalnego. To były kluczowe kwestie gospodarcze. Tusk z doradcą Morawieckim zaczął zamieszanie z OFE, a potem kiedy Morawiecki zmienił szaty na pisowskie, OFE zostały zarżnięte.

 14. odp do Gucio: Kolego zastanawiam się w jakim wieku Ty jesteś i co pamiętasz…bo pisanina,że za czasów PO-PSL było mniej afer to absurd …do wiadomości być może niechronologicznie 1/Afera taśmowa 2/Afera Amber Gold 3/Afera reprywatyzacyjna 4/Skok na OFE 5/Afera z Elewarrem 6/Afera stoczniowa 7/Afera Hazardowa 8/Afera autostradowa 9/Próba doprowadzenia LOT-u do upadłości i wiele innych ….i to są afery rzeczywiste co do których powstawały Komisje śledcze w Sejmie i tylko żal, że bez efektu ale to już do oceny zwykłego, samo myślącego Obywatela a jak mogę sądzić Ty niestety takim jesteś…. dajesz sam temu dowód powołując się na niektórych polityków opozycji – jakich tych ” spadkobierców Okrągłego Stołu” i ich zwolenników( nie będę wymieniał nazwisk) co mogli stworzyć machiny propagandy (Gazeta Wyborcza,TVN i częściowo Polsat i późniejsze portale ONET, WP itp.
  Gwoli sprawiedliwości nie twierdzę ,że tej władzy nie przytrafiają się afery i to też trzeba wyjaśnić i nie mam z tym problemu…tylko na tą chwilę to wielkie bicie piany bez jakiś większych konkretów ale to towarzystwo bardzo liczy na NIEZALEŻNE SĄDY ( jakie to w życiu widzimy jakie wyroki zapadają mało przykładów nawet w naszym grajdołku?) ….Idąc dalej piszesz o niszczeniu i niezależności sądownictwa i tu zadałbym pytanie Kto to sądownictwo rozwalił i zwolennik jakiego obozu (miało jakoby się samooczyścić i co oczyściło się??? za dużo byłoby tu pisać ale w tej całej awanturze o Sądy to najmniej chodzi o maluczkich takich ja Ja cz Ty czy wielu innych ( mało przykładów za batonika 6mieśięcy bezwzględnej odsiadki ,za przysłowiowe koło od roweru dwa w zawieszeniu ale sprawy za miliony ciągną się latami i nawet zwykły śmiertelnik nie wie ,że już zostały umorzone…takiego sądownictwa bronisz…Co do wizerunku szczęśliwy byłeś i cieszyło Cię ,że KRÓLA EUROPY klepano po plecach ,dumny jesteś z Europosłów donoszących na własny kraj i czekających na pomoc zagranicy ( mam nadzieję że słyszałeś to słynne pytanie w Parlamencie Europejskim do naszych opozycyjnych europosłów po przyjęciu którejś tam rezolucji / CO JESZCZE MOŻEMY DLA WAS ZROBIĆ ???? /….
  Co do wyprzedaży Firm to częściowo mogę się zgodzić bo rzeczywiście polityka przed przemianami była taka ,że Każdy powinien mieć pracę i tak było a to wiązało się przerostem zatrudnienia a to z kolei sprawiało,że Firmy stawały się mało rentowne ale trzeba było szukać sposobu ratowania tych firm…ale ówcześni rządzący poszli na łatwiznę i wyprzedaż za przysłowiową złotówkę a przy tym odnosząc korzyści majątkowe… ale w tym wszystkim najciekawsze jest to ,ze Firma bankrutowała ale nabywca za moment uruchamiał tę samą produkcję i zarabiał… oczywiście wiązało się to z zwolnieniami pracowników by za chwilę zatrudniać za 4-5zł /godz a nie rzadko na czarno….
  Ale w tym 60% ludności pozostawili samym sobie…Czy reforma Balcerowicza była słuszna pewnie tak ale ale najbardziej niestety odbiła się na najbiedniejszych , obszarach po-peegerowskich i tu ludzi zostawiono samym sobie ( bieda , zakupy na zeszyt to była dumą dla władzy?) a co dalej szalało to zakładam,że już pamiętasz fala emigracji i to sporo ludzi wykształconych, praca na etatach śmieciowych, na czarno itd, Wymieniłeś cudotwórców polskiej gospodarki wizjonerów przyszłości i jakoś tak się stało ,że tylko Balcerowicz czy słusznie pewnie tak doprowadził do denominacji, zbicia wielkiej inflacji a reszta kacyków Mazowiecki,Bielecki iTusk tak walczyli o dobro Polski ,że jak tylko nadarzyła się okazja to spi…..li na inne urzędy i inną kasę w Europę /super wizjonerzy/.
  Jeśli poruszasz temat gospodarki to oczywiście też uważam , że powinno się kontynuować ewentualnie poprawiać rozwój gospodarczy Polski celem dalszego rozkwitu…ale w tym miejscu zabrakło refleksji poprzednio rządzącym zostawiając połowę społeczeństwa na pastwę losu…co do dalszego ciągu zdarzeń to też dobrze wiesz kiedy nastąpił podział w elitach politycznych…Kto doprowadził do przewrotu Rządu Olszewskiego ,jakie siły polityczne maczały w tym palce, jakie służby? komu zależało na tym? I od tego czasu zaczęły się podziały ,podjazdy sianie nienawiści ( słynne Tuskowe moherowe berety ,uwłaszczenie godności ludzi starszych)….a taka polaryzacja społeczeństwa i antagonizm polityków nie sprzyja prowadzeniu ,kontynuacji polityki gospodarczej …nie uważam się za znawcę ekonomi ale też nie opieram się do końca na tych mędrcach co niby wszystkie rozumy zjedli ale widzę,że dla Ciebie autorytety do czerpania wiadomości to TVN ,Gazeta Wyborcza ,Balcerowicz i politycy opozycyjni….gratuluję
  Ale na koniec trochę refleksji z życia powiedz na co Cię było stać w tym okresie jeśli jesteś z tej grupy zwykłych ludzi? nie na za dużo (chyba ,że byłeś dużym czy mały kapitalistą ewentualnie szczęscie się uśmiechnęło i miałeś dobrą posadę) a dziś młodzi mogą wynająć mieszkania i widzę ,że wynajmują tylko w Słupcy to widać, większość młodzieży starszej rozbija się własnymi autami, okupują MC Donaldy, galerie handlowe /czyżby na zeszyt / a wiesz jakich mieliśmy i mamy wizjonerów ale o tym już pisałem….jeśli chodzi o Czajkę to takie ogólne stwierdzenie ale fakt ,że Trzaskowski sobie sam nie poradził ale awaria spalarni która kosztowała wielką kasę to fakt i podrzucano śmieci po całej Polsce….
  Podsumowując tę całą wymianę oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i oceny sytuacji oczywiście każdy ma swoje sympatie polityczne tylko nie raz warto mieć swoje przemyślenia i powielać tych najmądrzejszych mędrców a z nimi jest coś nie tak bo jak można wytłumaczyć na przykładzie /Prawnicy pobierający nauki na tych samych Uczelniach ,dojrzewający w samym systemie prawnym potrafią mieć różną interpretację Konstytucji… Ci opozycyjni jedno i tu machina poparcia sprzyjających mediów przedstawiających ich słuszność i tych drugich interpretując inaczej… wniosek albo Konstytucja do dupy albo CI mędrcy są nic nie warci…
  I na koniec Kolego nie jestem wyborcą żadnej partii bo trochę żyję na ty świecie i widzę co robią a już nie mogę strawić ,że jakaś garstka ludzi PO – ok 15 000 członków PiS – ok 22 000 o innych nie piszę chcą nami rządzić… Na koniec być może by Panu poprawić humor to napiszę ,że polityka obecnie rządzących też nie do końca mnie przekonuje, popełniają błędy walą lapsusy ale to temat rzeka….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *