Zderzyli się ze Stalą

Niezbyt dobrze start ligowych rozgrywek wspominać będą zawodnicy SPS Konspol Słupca, którzy 3:0 ulegli StaliPro Joker.

W spotkaniu na parkiecie zabrakło atakującego, Adama Sobolewskiego. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando gości, którzy nawet przez chwilę nie dali rywalom nadziei, na ugranie choćby punktu.

Każdy z elementów siatkarskiego rzemiosła stał u nich na bardzo wysokim poziomie.Zagrywka sprawiała sporo problemów naszej drużynie, która nie radziła sobie z jej dobrym przyjęciem.

Ataki rywali również bardzo często mijały lub obijały blok SPS-u. Słupczanie przegrywali 4:8, 7:14 i 11:19 by w pierwszym secie ulec 25:12.

Spotkanie transmitowaliśmy na żywo na naszym fejsbuku. Znajdziecie go poniżej.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie, choć podopieczni Tomasza Robaka pozostawili po sobie o wiele lepsze wrażenie. Kiedy miejscowi mieli już swoje okazję rzadko kończyli je skutecznymi atakami. Te najczęściej przeprowadzał środkowy Radosław Szczeciński.

Mimo tego goście ponownie triumfowali tym razem 25:19.Choć trzeci set miał być tym ostatnim wspierani przez głośny doping kibiców gracze SPS-u do końca walczyli o pozostanie w grze. Niestety ta sztuka im się nie udała, a przeciwnicy zasłużenie wygrali 25:13, a w całym meczu 3:0.

W drugiej kolejce SPS na wyjeździe zmierzy się z SKS Kozaryn Gorzów Wielkopolski.