Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zdobyli ponad milion zł na klub dziecięcy

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki naboru w programie „Maluch plus”. Jednym z jego beneficjentów jest Gmina Ostrowite.

Samorząd pozyskał w sumie 1 061 948 zł. Dzięki temu w Giewartowie powstanie drugi w gminie, Klub Dziecięcy. 610 508,00 zł przeznaczone zostanie na utworzenie miejsc dla dzieci, a 451 440,00 zł na  funkcjonowanie placówki.

-W tegorocznej edycji programu „Maluch plus” nie będzie potrzebny wkład własny. Samorządy w 100 procentach będą mogły to zadanie zrealizować ze środków z programu. Z budżetu państwa będzie pokrywany również podatek VAT.

Program Maluch Plus jest finansowany z udziałem środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) oraz z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach perspektywy finansowej 2021-2027 – a także środki budżetu państwa.

Oczywiście w terminie do 15 maja złożymy oświadczenie o przyjęciu dofinansowania- informuje wójt, Mateusz Wojciechowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *