Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zdroje wody na promenadzie

Zgodnie z zapowiedziami dziś na słupeckiej promenadzie zainstalowano zdroje wody.

-Pijemy słupecką zdrową wodę! Na promenadzie są już specjalne źródełka dla ludzi i zwierząt. O właściwościach słupeckiej wody piszemy więcej na stronie miasta- poinformował burmistrz.


Najnowsze komentarze
 • Słupczanka zdrowa torfowa woda prosto z jeziorka :D

  • Dobry pomysł dla spragnionych , Hihi rozumiem ,że próbowałaś już smak tej wody i polecasz

 • Jak patrzę na wykonanie tej promenady i źródełek to płakać mi sią chce. Jeśli osoba zatwierdzająca te projekty uważa , że są estetyczne , to chyba musi zmienić pracę albo iść na jakieś przeszkolenie. Czasy sią zmieniają i wymagania estetyczne też. A tu widzę “bylejakość. Ostatnio pojeździłam po Polsce i byłam zaskoczona wykonaniem niektórych projektów dotyczących poprawy jakości środowiska miejskiego. W niektórych miastach to poziom światowy… a Słupca nadal preferuje bylejakość… Ludzie, gdzie wy żyjecie? Chcecie, żeby młodzież została w Słupcy, to postarajcie się. Budując taką promenadę to standardem są przynamniej dwa pasy tzn jeden dla pieszych drugi dla rowerzystów. A to co prezentuje promenada to chyba pas motokrosowy. Ale co się dziwię jak wcześniej budując tzw obwodnicę (która idzie przez miasto) wybudowano ścieżkę rowerową , która oddzielona jest ścieżką dla pieszych od ulicy. jeżdżę dużo po świecie i nie pamiętam takiego rozwiązania w krajach europejskich. Tak marzy mi się estetyczna Słupca, ale chyba jej się nie doczekam

  • i wrocilas do Słupcy? … pewnie się strasznie tu męczysz, poziom światowy? co Ty bredzisz? mi się w Słupcy podoba i doceniam każdą zmianę, pamietając jak było kiedyś.

   • Było, i co z tego?. Mamy się teraz cieszyć z byle czego?. Jeśli coś robimy, to róbmy z głową dobrze, by później nie wydawać dodatkowych pieniędzy na ulepszanie. Zależy mi na wyglądzie Słupcy i dlatego o tym piszę. Ale niestety nie wszyscy to rozumieją. Szkoda, że wielu słupczanom podoba się bylejakość. A z tym poziomem to nie bredzę. W wielu polskich miastach zaszły takie zmiany, że zachodnie kraje niech się schowają z ich infrastrukturą. my teraz mamy szanse ich prześcignąć, bo tworzymy środowisko przestrzenne na nowo i mamy do dyspozycji inne , nowocześniejsze technologie. A faktycznie męczę się jadąc samochodem lub rowerem np. w kierunku jeziora i nie tylko. męczę się gdy wychodzę jesienią i zimą i nie mam czym oddychać. Zróbmy coś dla Słupcy, zacznijmy dbać o swoje środowisko, a od włodarzy wymagajmy więcej, a nie będziemy zadowoleni tylko z tego , że coś w ogóle powstało .

  • Proponuję zamieszkać poza Słupcą najlepiej daleko od Polski. Są takie osoby, którym wszystko się nie podoba. Pytanie, czy Im współczuć, czy ignorować?.

  • Droga Pani! Tak jak Pani pisze to może się odbywać w cywilizowanym świecie. W Polsce pieniądze przeznaczone na inwestycje są do podziału pomiędzy inwestora, projektanta i wykonawce. Stąd długo standard wykonywanych projektów się nie poprawi. I tak dobrze, że przygotowany kosztorys na te zadanie nie “wylądował” w koszu!

   • Przecież to był stary chyba 20 letni projekt Plesińskich. Wtedy nawet kostki brukowej nie znano. Nadarzyła się okazja to zrobili co mogli. Zawsze lepiej niż było.

 • Dobrze bo zapitki nie trzeba kupować

 • Mydlenie oczu bzdurami, a społeczeństwo w Słupcy niestety jest tak proste, że zachwycają się byle czym a podstawa to aby robić to dla kogoś jeszcze trochę i nie będzie dla kogo. To jak urządzanie pokoju dziecięcego nie planując mieć dzieci. Włodarze w Słupcy wyczuli to i wykorzystują a takie rzeczy typu “pseudo Promenada” i poidełko jest dobre i potrzebne starzejącej się Słupeckiej społeczności. Czy Burmistrz wraz z rada miasta zadali pytanie choć jednemu obywatelowi Słupcy czy coś takiego potrzebuje? Poinformowali was ile to będzie kosztować? Zanim zostało wykonane? Nie maja to gdzieś, bo wydawanie cudzych ( waszych) pieniędzy jest łatwe i nie trzeba się zastanawiać. Popatrzmy o jeden krok dalej i powiększmy swój horyzont , bo jeszcze trochę to będzie naprawdę za późno i nie zdołamy dogonić reszty, a już nie jedna wieś w Polsce, infrastrukturalnie przegania Słupcę. Włodarze obstawili się nic nie znaczącymi dla nas d..polizami, którzy jak im się pokarze cukierek przez szybkę to skaczą jak małpki w zoo i widzę,że nikt nie jest w stanie rozbić tej nepotycznej siatki, a szkoda. Jak słyszę wypowiedzi jak przytoczę p. Król ” Burmistrz i Rada miasta dołożyli nie 1 mln tylko 1,5mln zł do remontu ul. Sikorskiego”, przecież to się woła o pomstę! Burmistrz i Rada miasta? Z czego ? Oni zarabiają tak marne grosze, ze im ledwo na przeżycie wystarcza, ale jak już wspomniałem. Nie swoje wydaje się łatwo. Pozdrawiam

Dodaj komentarz