Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ze Strzałkowa do Saksonii Szwajcarskiej

Kolejną turystyczną gratkę przygotował dla swoich słuchaczy Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku! Pięćdziesięcioosobowa grupa członków sekcji turystycznej wzięła udział w trzydniowej wycieczce do Saksonii Szwajcarskiej.

Bogaty i różnorodny program wyjazdu sprawił, że turyści mogli poznać zarówno walory przyrodnicze tej malowniczej krainy, jak i współczesne osiągnięcia techniki.

Wycieczkę rozpoczęły odwiedziny Szklanej Manufaktury w Dreźnie – nowoczesnej fabryki koncernu VW, słynącej z produkcji samochodów elektrycznych. Smaku wizycie dodawał fakt, że koncern trzy dni wcześniej przeżywał premierę najnowszego modelu ID7, który dopiero pojawi się na rynku. Po zastrzyku nowoczesności znalazł się czas na spacer wśród najbardziej historycznej i zabytkowej części Drezna, a następnie wizyta w słynnej miśnieńskiej Manufakturze Porcelany.

Co ciekawe, następnego dnia uczestnicy wycieczki obudzili się już… w kolejnym kraju, a mianowicie w Czechach. Spacer malowniczym szlakiem turystycznym do Prawiczickiej Bramy z widokami na Czeską Szwajcarię (Prawiczicka Brama to wyjątkowa atrakcja przyrodnicza będąca największą naturalną bramą skalną w Europie) przeniósł uczestników w błyskawiczny sposób na szlaki górskich wędrówek.

Kolejną atrakcją był wjazd kolejką linową w Ústí, która prowadzi z centrum handlowego Forum do zamku wycieczkowego Větruše. Ostatni, trzeci dzień wyjazdu to powrót do Niemiec i niezapomniane wrażenia jakich dostarczyła wizyta w Parku Narodowy Saksońskiej Szwajcarii oraz monumentalna twierdza w Konigstein – największej twierdzy górskiej w Europie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *