Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Żeby nie zardzewieć!”

Mieszkańcy gminy Strzałkowo udowadniają, że aktywność w życiu nie kończy się wraz z odejściem na emeryturę. Od września w miejscowości rusza Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Po pierwszym spotkaniu organizacyjnym można zdecydowanie stwierdzić, że chętnych do otwierania nowych horyzontów nie brakuje – mówi Dariusz Grzywiński, wójt gminy Strzałkowo.

 

 

– Chcemy zadbać o to, by nie była to grupa wykluczona społecznie – dodaje Małgorzata Grzelak, prezes uniwersytetu.

 

 

W Strzałkowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku będzie można przystąpić do następujących sekcji: plastycznej i rękodzieła, muzycznej, geograficzno-krajoznawczej, tanecznej, informatycznej, gimnastycznej, turystycznej, teatralnej oraz językowej (j. angielski). Na środowym spotkaniu (24.06.2014) wybrano także zarząd uniwersytetu. W jego skład weszli: prezes Małgorzata Grzelak, sekretarz Wojciech Pazderski i dalej: Zbigniew Idzikowski, Honorata Łysiak, Ewa Jałoszyńska oraz Bronisława Kasprzyk. Można było także wypełnić specjalne deklaracje i zapisać się na konkretne zajęcia. Spośród kandydatów poszczególnych sekcji wyłoniono również starostów, którzy będą czuwać nad ich planem.

Nieobecni podczas pierwszego spotkania organizacyjnego nie muszą się obawiać. Chętni „przyszli studenci” cały czas mogą się zgłaszać: w miejscowej bibliotece i domu kultury. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *