Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Żeglarze pomogą choremu Patrykowi

Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2015 powoli dobiega końca. Wzorem ostatnich dwóch lat, na podsumowanie cyklu zorganizowana zostanie akcja „Żeglarze dzieciom”.

Pomysł akcji „Żeglarze Dzieciom” zrodził się przed dwoma laty podczas spotkania organizacyjnego przed Regatami Finałowymi Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2013. To właśnie wtedy Emil Derda i Jędrzej Pietrowicz postanowili przeznaczyć całość wpisowego do regat na pomoc dla dzieci. Pomysł chwycił, czego efektem było zebranie blisko 3 tys. zł, które trafiły na oddział dziecięcy słupeckiego szpitala. Za tę sumę udało się zakupić m.in. stoliki, krzesła, drewniane zabawki, gry planszowe, bajki, tablicę, książki, kolorowanki i konsolę do gier X-Box z czujnikiem ruchu. W ubiegłym roku akcja była kontynuowana, jednak zdecydowano, że pomoc trafi do jednej, konkretnej osoby. Dzięki hojności żeglarzy udało się zebrać jeszcze więcej, około 4300 zł. Za te pieniądze zakupiono rower dla Karola Kryszaka z Orchowa walczącego z ostrą białaczką szpikową. Tym razem, żeglarze postanowili wesprzeć Patryka Ferenca ze Stawu, który zmaga się z nowotworem złośliwym RMS. Lekarze musieli mu usunąć pokaźnych rozmiarów guza, a razem z nim pęcherz moczowy, dlatego Patryk do końca życia skazany jest na korzystanie z worków moczowych. Po operacji przeprowadzono serię naświetleń, teraz chłopiec przyjmuje chemię, co wiąże się z wyjazdami do Warszawy i kosztami. Pieniądze zebrane podczas regat na pewno przydadzą się rodzicom Patryka, dlatego zapraszamy wszystkich żeglarzy do udziału w zawodach.
Regaty finałowe Grand Prix Jeziora Powidzkiego 2015 odbędą się 29 sierpnia w Ostrowie. Wcześniej, bo już dzisiaj w Przybrodzinie rozegrane zostaną Regaty o Puchar Dowódcy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *