Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Zesłanie Ducha Świętego w Powidzu

W sposób wyjątkowy obchodzona była w tym roku Uroczystość Zesłania Ducha Św. w parafii pw. św. Mikołaja w Powidzu. W jej ramach wierni po raz pierwszy udali się z procesją do miejscowej figury Ducha Świętego.

Po południowej Mszy św., której przewodniczył ks. Maciej Łakomiak, odbył się koncert modlitewno-ewangelizacyjny w wykonaniu goszczącej w tym dniu w Powidzu grupy OPOKA – Odkupieni Przez Ojcowską Krew. Amen. Zespół składa się z młodych osób z Wrześni i okolic (m.in. z Węgierek, Gozdowa, Opatówka, Targowej Górki), która poprzez śpiew, grę i modlitwę pragnie dzielić się swoją wiarą z innymi. Podczas  koncertu odczytywane były wezwania do Ducha Św. autorstwa brata Rogera, założyciela wspólnoty z Taizé.

Pierwszy raz odbyła się procesja do powidzkiej figury Ducha Św. Przy obelisku zgromadzeni modlili się o łaskę darów Ducha Św. Na zakończenie uroczystości słowa podziękowania skierował ks. Alfred Lewicz, proboszcz powidzkiej parafii. Według ustaleń regionalistów figura Ducha Św. w Powidzu jest jedną z czterech takich figur w Europie. Znajdują się na niej słowa modlitwy: ,,Boże daj nam w Duchu Świętym poznać co jest prawie.”

Pomysłodawcą modlitewnego spotkania w Uroczystość Zesłania Ducha Św.  był Jakub Gwit przy wsparciu powidzkich duszpasterzy.

fot. Mariusz Cierzniak, Mikołaj Lange

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *