Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Zgłosił fikcyjną kradzież samochodu

Słupeccy kryminalni po raz kolejny rozwiązali sprawę fikcyjnego zgłoszenia o kradzieży samochodu.

W ciągu kilku dni policjanci odnaleźli auto oraz udowodnili właścicielowi, że złożył fałszywe zeznania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oraz osoby, które mu pomagały.

U jednego z zamieszanych w sprawę znaleziono narkotyki i nielegalny tytoń. Prawdopodobnie chęć uzyskania pieniędzy z odszkodowania spowodowała, że mieszkaniec powiatu słupeckiego zdecydował się na sfingowanie kradzieży swojego auta.

Mężczyzna na początku grudnia zawiadomił tutejszą jednostkę Policji o utracie pojazdu. Wtedy sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Szukając sprawcy przestępstwa przyjęli kilka hipotez, również taką, że kradzieży nie popełniono.

Po kilku dniach śledczy nie mieli już wątpliwości co stało się z samochodem. Znaleźli go ukrytego na jednej z posesji w gminie Słupca.

Kryminalni zatrzymali trzy osoby zamieszane w fikcyjną kradzież pojazdu. Właścicielowi auta przedstawiono zarzuty zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie.

Inni odpowiedzą za pomocnictwo. Podczas zatrzymania jednego ze sprawców funkcjonariusze znaleźli w jego domu niemal 50 gramów amfetaminy i około 12 kg krajanki tytoniowej.

Policjanci prowadzący postępowanie określają sprawę jako rozwojową i wielowątkową.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz