Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Zgłoszeń było sporo”. Słupeccy seniorzy korzystają z opasek bezpieczeństwa.

Swoją rolę spełniają tak zwane opaski bezpieczeństwa, które niedawno trafiły do słupeckich seniorów.

O sprawie pisaliśmy w czerwcu. Wówczas Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupcy rozpoczął realizację programu „Korpus Wsparcia Seniorów” .

Osoby mające problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia otrzymały opaski bezpieczeństwa. Ich celem jest monitorowanie stanu zdrowia w celu udzielenia ewentualnej, najszybszej pomocy.

Jak się okazuje taka faktycznie często bywa potrzebna- W samym grudniu mieliśmy dwa zgłoszenia, które skutkowały wezwaniem karetki. Jeśli patrzeć choćby na jeden miesiąc i w ten sposób ratujemy życie dwóch seniorów to już można powiedzieć, że to jest sukces realizacji tego programu.

W tamtym roku zgłoszeń było sporo, natomiast nie wszystkie kończyły się wezwaniem służb pomocowych- informuje kierownik MOPS w Słupcy, Ewa Wisła.

-Można powiedzieć, że rzeczywiście się to sprawdza. Nie dla wszystkich seniorów. Niektórzy czują się z troszkę obserwowani mając tę opaskę i dlatego z tego powodu rezygnują, ale w to miejsce inna osoba korzysta z programu- dodała.

Z programu w Słupcy korzysta w sumie 25 seniorów.


Najnowsze komentarze
  • Trzeba mieć opaskę na oczach, żeby w to wszystko wierzyć. Pamiętajcie – nikogo nie obchodzicie Wy i Wasze zdrowie. Liczą się tylko Wasze pieniądze. I tyle.
    * Proszę nie usuwajcie komentarzy mówiących prawdę. Czas obnażyć obłudę systemu.

    • W odpowiedzi na ten komentarz….. nie wiem o co może chodzić tej piszącej osobie…jeśli Pani/Pan macie jakieś konkretne zastrzeżenia to piszcie zrozumiałym tekstem bo ja ( niedouczony tylko podstawówka nie łykam)…teoretycznie wygląda to dobrze …jeśli to ma pomóc przy niesieniu pomocy osobą niesprawnym ,chorym to gdzie tu problem??? z dostępnością nie bardzo bo jak czytam to problem mają osoby którym to się oferuje chyba ,że to jakaś ściema MOPSU… natomiast jeśli to się wiąże z jakimiś cholendarnymi cenami w wypożyczeniu to proszę pisać otwarcie a nie jakimiś półsłówkami…. i tu znów można zauważyć , że Ktoś coś pisze ,uderza w instytucję bez żadnych konkretów… w imieniu Seniorów PYTAM PANIĄ\PANA JAKA JEST TA PRAWDA…. odwagi i proszę napisać tą prawdę

Dodaj komentarz